PUBG wychodzi z wczesnego dostępu!

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / playbattlegrounds.com / screen z gry PlayerUnknown's Battlegrounds
Materiały prasowe / playbattlegrounds.com / screen z gry PlayerUnknown's Battlegrounds
zdjęcie autora artykułu

Wszyscy gracze oraz entuzjaści rozgrywki Battle Royale na pewno z niecierpliwością czekali na ten dzień, Playerunknown’s Battlegrounds wychodzi z wczesnego dostępu do pełnej wersji gry.

W Polsce premiera gry nastąpi 21 Grudnia o Godzina 3:00 (Serwery będą dostępne od 8:00)

W Polsce będziemy mieć możliwość gry w pełną wersję PUBG na platformie Steam w czwartek od godziny 8:00 rano. W wersji 1.0 ujrzymy nową pustynną mapę Miramar, którą gracze mieli okazję sprawdzać przez ostatnie 2 tygodnie na serwerze testowym.

Z wyjściem nowej mapy wiele osób zaczęło zadawać pytanie czy nowa arena rozgrywki będzie gotowa na rozgrywki esportowe. W ciągu najbliższych tygodni z pewnością zobaczymy turnieje online rozgrywane na tej mapie, w których najlepsi gracze na świecie przekonają się, jak Miramar prezentuje się w warunkach turniejowych, w których gracze zachowują się w inny sposób, niż w normalnej rozgrywce.

PUBG Corp chwilę przed premierą również ogłosił spore zmiany jeśli chodzi o klasyfikowanie graczy w rankingu. W nowym sezonie tylko 1000 pierwszych graczy w rankingu otrzyma numerowe oznaczenie swojego miejsca w tabeli. Dalsze miejsca będą wyświetlane procentowo.

Developerzy również zaznaczyli, że ich głównym priorytetem będzie stabilność serwerów, czyli rozwiązanie problemów z lagami, de-synciem oraz spadkami FPS’ów gdy w pobliżu zbyt wiele się dzieje.

Aktualnie studio analizuje implementację ping locka na serwerach, rzecz prosta która nie pozwala graczom ze zbyt wysokim pingiem na grę. Zastosowanie tego sposobu w grach jest widoczne od lat, przykładowo w grze Counter Strike 1.6 na serwerach był stosowany ping lock, który uniemożliwiał graczom z wyższym pingiem na grę na danym serwerze.

ZOBACZ WIDEO: Piotr Lisek największym wygranym sezonu? "Jego wynik działa na wyobraźnię"

Źródło artykułu: