IEM Katowice 2018: FaZe i North górą

FaZe oraz North to kolejne formacje, które zaliczyły pierwsze zwycięstwo w ramach turnieju Intel Extreme Masters Katowice 2018 w grze Counter Strike: Global Offensive.

Aleksandra Hejna
valde reprezentujący barwy North Materiały prasowe / ESL / Na zdjęciu: valde reprezentujący barwy North
ORDER vs FaZeTo była łatwa przeprawa dla europejskiej formacji FaZe. Spotkanie odbyło się na mapie de_mirage. Pierwsza runda pistoletowa wpadła na konto zawodników z Europy, a zaraz za nią cztery następne co pozwoliło drużynie FaZe wysunąć się na pięciopunktowe prowadzenie. Australijska formacja zdołała zastopować tylko trzykrotnie swoich rywali w pierwszej części spotkania. Połowa zakończyła się rezultatem 12:3 dla europejskiej formacji. Po zmianie stron to ponownie zawodnicy FaZe wygrali rundę pistoletową nie oddając w ten sposób już żadnego punktu swoim rywalom do końca spotkania. Mecz zakończył się wynikiem 16:3. Fenomenalny rezultat zaliczył Nikola "NiKo" Kovač, który zdobył aż 31 zabójstw przy tylko 5 śmierciach.

North vs Ninjas in Pyjamas

Skandynawskie derby lepiej wspominać będą gracze North. Spotkanie odbyło się na mapie de_inferno. Pierwsza runda pistoletowa wpadła na konto Duńczyków co pozwoliło drużynie zdobyć kolejnych kilka punktów i wysunąć się na prowadzenie. Ninjas in Pyjamas grając po stronie broniącej zdołało ugrać pięć rund, co nie było dobrą zaliczką przed zmianą stron. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 10:5 dla North. Po zmianie stron to ponownie Duńczycy lepiej rozegrali rundę pistoletową, co zwiększyło szansę North na odniesienie zwycięstwa w tym spotkaniu. Szwedzi ponownie jak w początkowej fazie, również i w drugiej części pojedynku zdołali zdobyć pięć punktów. North wygrało 16:10. Zarówno w szwedzkiej jak i duńskiej formacji grając stosunkowo nowi zawodnicy. W przypadku North - Markus 'Kjaerbye' Kjærbye, z kolei w Ninjas in Pyjamas - Dennis 'dennis' Edman.