KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Ultraliga: walka o fazę mistrzów trwa

Wielkimi krokami zbliża się ostatnia kolejka Ultraligi przed rozpoczęciem play-offów League of Legends, które zostaną podzielone na dwie fazy - mistrzowską i relegacyjną (spadkową).

Cyprian Suchomski
Cyprian Suchomski
Ultraliga Materiały prasowe / Ultraliga / Ultraliga
W fazie mistrzowskiej znajdą się 4 drużyny, które osiągnęły najlepszy rezultat w zasadniczych rozgrywkach BO1 - powalczą one o zwycięstwo całej ligi. Pozostałe cztery formacje zostaną umieszczone w rozgrywkach fazy spadkowej i dołożą wszelkich starań by utrzymać miejsce w Ultralidze. Warto zatem przyjrzeć się podsumowaniu wszystkich dotychczasowych rezultatów - w sumie to aż 4 tygodnie rozgrywek.

Choć zadanie wygrania meczów w czwartej kolejce nie było do końca pewne, to drużyny z Top3 Ultraligi ponownie mu podołały, umacniając swoją pozycję w tabeli. Dziś już wiadomo, że Pompa Team i Illuminar Gaming wejdą do fazy mistrzowskiej, a także to, że Valkiria Esports znajdzie się w fazie relegacyjnej. Mówiąc o Top3, trzeba pamiętać o Szacie Maga, jednakże nadal istnieje mało prawdopodobny scenariusz opowiadający o tym, że Szata nie podoła i wyląduje w gorszej czwórce.

Najbliżej awansu jest wspomniana wyżej formacja SM, a także Akademia Ultraligi i Wisła Płock eSports. Te dwa zespoły w obecnej chwili zajmują ex aequo 4. miejsce z wynikiem 5:6 - jednak na końcu zespól z tej pozycji będzie tylko jeden.

Nadal pozostają nikłe szanse dla Piasta Gliwice Esports, a także dla R-SIXTEAM. Oba te zespoły nadal mogą awansować, a raczej jeden z nich. Byłby to niewątpliwie spektakularny comeback, jednak mało kto jest w stanie uwierzyć w ten scenariusz, patrząc na ostatnią formę zawodników tych formacji. Znajdują się one u dołu tabeli, zaraz nad Valkirią Esports, a prawdopodobieństwo poszybowania w górę jest praktycznie równe zeru.

ZOBACZ WIDEO: Polacy pokochali esport. Mamy trzeci wynik na świecie! "To efekt Małysza"

Według ekspertów, prawdziwa walka o awans rozstrzygnie się pomiędzy Wisłą Płock eSports a Akademią. Z drugiej strony alternatywną opinię wydał ceniony trener, analityk i komentator, Fryderyk "Veggie" Kozioł, który w humorystycznym stylu powiedział, że Szata Maga może nie wyjść do fazy mistrzowskiej.

Oto rezultaty dotychczasowych spotkań formatu BO1 w 1. sezonie Ultraligi:

Drużyna Bilans Winratio(%)
Pompa Team 10-1 91%
Illuminar Gaming 9-2 82%
Szata Maga 7-4 64%
Akademia 5-6 45%
Wisła Płock eSports 5-6 45%
Piast Gliwice Esports 3-8 27%
R-SIXTEAM 3-8 27%
Valkiria Esports 2-9 18%

Najlepszym wynikiem, niemalże bezbłędnym, może poszczycić się Pompa Team. Warto wspomnieć, że ich hegemonia została przerwana pierwszego dnia 4. kolejki. Okazało się, że w tamtym spotkaniu nie mogą oni sprostać przewadze, jako wypracowali sobie zawodnicy Wisły Płock. Dzięki temu Illuminar Gaming zyskało szansę.

IHG przyzwyczaiło nas do tego, że wygrywa absolutnie wszystko, co się da. Istnieje prawdopodobieństwo, że stanie się tak ponownie. Trenerzy i zawodnicy Illuminar zapewniali, że nie zależy im na wygraniu wszystkich meczów formatu BO1, a interesują ich jedynie play-offy. Gdyby Illuminar Gaming wygrało swoje spotkanie na Pompę, a zawodnikom PT by powinęła się noga, Illuminar wskoczyłoby na 1. miejsce. Czy tradycja zostanie podtrzymana? Czas pokaże.

Jak myślisz? Jaka formacja zajmie 1. miejsce fazy zasadniczej Ulraligi?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
Leaguepedia, Reddit, Twitch
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×