"Matff" pierwszym polskim triumfatorem Masters Qualifiers w Hearthstone

Od kilku dni w Hearthstone trwają turnieje serii Masters Qualifiers, których zwycięzca zyskuje bilet na turniej Masters Tour, gdzie pula nagród wyniesie 250 tys. dolarów. Pierwszym Polakiem, który zdołał się do niego zakwalifikować został "Matff".

Bartłomiej Bukowski
Logo Hearthstone Championship Tour Materiały prasowe / Blizzard / Logo Hearthstone Championship Tour
Od 5 marca, Blizzard, na każdym z serwerów, codziennie organizuje turnieje serii Masters Qualifier. Poza wspomnianą nagrodą dla zwycięzcy, gracze mają również szanse na zdobycie pakietów kart.

W turniejach tej serii nie brakuje Polaków. Miejsca w top8 na swoich kontach mieli już Łukasz "Lucken" Szczypiór oraz Grzegorz "Sevel" Wrona. Teraz natomiast doczekaliśmy się pierwszego gracza znad Wisły, który wywalczył przepustkę do turnieju finałowego, organizowanego w Las Vegas. Został nim Mateusz "Matff" Pytka.

"Matff" triumf odniósł przy pomocy kontrolnego kapłana, który w mecie zdominowanej przez łowcę wydaje się bardzo interesującym wyborem. Turnieje, zgodnie z zapowiedzią, rozgrywane są w nowym formacie - Specialist. O zmianach w esporcie więcej przeczytać można tutaj.