Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

LOL. Diablo Chairs zaprezentowało własną drużynę League of Legends

Choć większość fanów esportu dobrze kojarzy markę Diablo Chairs, to jednak głównie z uwagi na to, że wielu graczy wybiera te właśnie fotele. Od teraz jednak firma stawia kolejne kroki w branży - tworzy własną drużynę League of Legends.
Bartłomiej Bukowski
Bartłomiej Bukowski
drużyna Diablo Chairs Materiały prasowe / Na zdjęciu: drużyna Diablo Chairs

Na specjalnie zwołanym spotkaniu prasowym w Esports Performance Center, Diablo Chairs przedstawiło swój plan inwestycyjny w esport. Jednym z kluczowych punktów była drużyna League of Legends. 

Miejsce spotkania również nie było przypadkowe. Devils.one, którego siedzibą jest EPC od dłuższego czasu stanowi swego rodzaju wsparcie merytorycznego dla Diablo Chairs. To Adrian "Hatchy" Widera pomagał kompletować wstępny skład podczas lipcowego Diablo Chairs Proving Grounds. 

Czytaj także: HS. Skandal podczas rozgrywek Grandmaster. "Blitzchung" zbanowany za protest w sprawie Hong Kongu

- Dotychczas braliśmy udział w licznych wydarzeniach gamingowych i esportowych (m.in. IEM, PGA, Pyrkon). Stworzenie drużyny to dla nas naturalny, kolejny etap obecności w esporcie. Na zespół patrzymy długoterminowo, dostrzegamy potencjał naszych zawodników i chcemy dołożyć swoją cegiełkę do rozwoju esportu w Polsce i na świecie - powiedział Paweł Nowak, CEO Diablo Chairs. 

ZOBACZ WIDEO Stacja Tokio. Karol Zalewski rozpętał burzę. Tomasz Majewski odpowiada

Drużyna od początku wysoko stawia sobie poprzeczkę. Organizacja zamierza podjąć rywalizację w topowych ligach i turniejach w Polsce.

- Mamy ambitne cele sportowe związane z drużyną Diablo Chairs. W listopadzie weźmiemy udział w turnieju LOL-a podczas Polskiej Ligi Esportowej, natomiast w lutym wystartujemy w eliminacjach do Ultraligi. Liczymy na zajęcie miejsca w top 3 na koniec sezonu. Już za tydzień będzie można pierwszy raz oficjalnie zobaczyć naszą drużynę podczas PGA w strefie Komputronika - stwierdził Grzegorz "Chairman" Kapela, menadżer drużyny.

Czytaj także: LOL: Worlds 2019. Znamy wszystkich uczestników fazy grupowej

Pewny siebie jest również support zespołu - Ireneusz "Iluzjonist" Opaliński - Wróciłem po dwóch latach przerwy, by wygrywać i chcę to robić w Polsce. Diablo Chairs jest organizacją, z którą mi się to uda. Kwalifikacje do Ultraligi były swego rodzaju testem. Testem, który pozwolił nam ułożyć drużynę w odpowiedni sposób. Niezwykle cieszy fakt, że organizacja zdecydowała się nas wesprzeć mimo tego potknięcia. Mamy wiele do udowodnienia. Przed nami PLE oraz drugie podejście do Ultraligi, gdzie pokażemy na co nas stać - powiedział zawodnik. 

Skład Diablo Chairs:

Top: Marcin "Unknown" Kubicki
Jungle: Adam "Crazy" Fedoruk
Mid: Bartłomiej "Fresskowy" Przewoźnik
Adc: Damian "Defles" Filipow
Supp: Ireneusz "Iluzjonist" Opaliński

Trener: Jakub "Nejvi" Kupisz
Manager: Grzegorz "Chairman" Kapela

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty

Komentarze (0):

  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×