Transfery. LCS. 1,5 miliona dolarów za zawodnika League of Legends! "Vulcan" przechodzi do Cloud9

Rzadko kiedy w League of Legends padają kwoty, jakie płacą organizacje za wykupienie zawodników z ważnymi kontraktami. Ta podana przez ESPN w przypadku transferu "Vulcana" z Dignitas do Cloud9 robi jednak wrażenie. Mowa o 1,5 miliona dolarów!

Bartłomiej Bukowski
Bartłomiej Bukowski
Philippe 'Vulcan' Laflamme Materiały prasowe / RIOT Games / Na zdjęciu: Philippe 'Vulcan' Laflamme
Tak wysoka kwota zapłacona za gracza League of Legends może szokować. Całość jednak dziwi jeszcze bardziej, gdy przyjrzymy się, o którym zawodniku mowa. 1,5 miliona dolarów nie kosztowała bowiem gwiazda czołowej drużyny, a wspierający Dignitas, czyli zespoły, który na minionych mistrzostwach świata (występując jeszcze jako Clutch Gaming), zanotował komplet porażek!

Czytaj takżeTransfery. LEC. Oficjalnie: "Broxah" przechodzi z Fnatic do Teamu Liquid

Dodatkowo, sam Philippe "Vulcan" Laflamme, bo o nim mowa, ma zaledwie roczne doświadczenie na najważniejszej amerykańskiej scenie. Wcześniej bowiem, reprezentował zaledwie barwy akademii.

Sama kwota 1,5 miliona dolarów nie padła co prawda oficjalnie, a została jedynie ujawniona przez portal "ESPN". Patrząc jednak na to, z jaką dokładnością sprawdzają się wszelkie spekulacje transferowe z tego źródła, a dokładniej podawane przez Jacoba Wolfa, można podchodzić do tego z dużą dozą zaufania.

ZOBACZ WIDEO Stacja Tokio #8: Iga Baumgart-Witan. Baba nie do zajechania

Czytaj także Transfery. LCK. Trzęsienie ziemi w SKT T1. Z drużyny odchodzi lwia część składu i trener

"Vulcan" tym samym uformuje w Cloud9 zupełnie nowy botlane razem z Jesperem "Zvenem" Svenningsenem, który właśnie został ogłoszony nowym strzelcem drużyny. Duńczyk wcześniej reprezentował barwy Team SoloMid.

Jak widać, Cloud9 po rozczarowującym występie na Worldsach, gdzie nie zdołali nawet wyjść z grupy, poważnie podchodzą do tematu wzmocnień, chcąc jak najszybciej zamazać złe wrażenie z tegorocznego czempionatu.

Czy Cloud9 są twoim zdaniem faworytem do triumfu w LCS?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×