KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Arcane Wave - nowa polska organizacja esportowa wyłącznie dla kobiet

Na polską scenę wkroczyła właśnie nowa organizacja - Arcane Wave. Będzie to projekt budowany we współpracy z dobrze znanym Illuminar Gaming. Całość wyróżniać ma się tym, że skupiać będzie się wyłącznie na żeńskich składach.

Bartłomiej Bukowski
Bartłomiej Bukowski
drużyna Arcane Wave Twitter / @arcane_wave / Na zdjęciu: drużyna Arcane Wave
Podczas 4. urodzin Illuminar Gaming na PGA 2019 Wojciech Niesiobędzki zapowiedział, że powstaje nowa, całkowicie niezależna od iHG organizacja esportowa. Miał być to jednak twór nieco różniący się od tradycyjnych modeli w naszym kraju, drużyna bowiem skupiać się miała jedynie na żeńskich składach w najbardziej popularnych esportowo tytułach.

Po kilku tygodniach oczekiwania projekt ujrzał wreszcie światło dzienne. Na scenę wkroczyło bowiem Arcane Wave. Organizacja wspierana będzie przez spółkę WEOWN, której właścicielem jest CEO Arcane Wave - Wojciech Niesiobędzki. Jak sam wspomina, wiąże on duże nadzieję z nowym projektem. Na urodzinach starszego brata Arcane Wave dowiedzieliśmy się jednak, że wraz z początkiem powstania organizacji, jej barwy będzie reprezentować skład Unity Female w składzie: Angelika "Angieee" Kumorkiewicz, Oliwia "Olivka" Nikolaidi, Julia "Julkaa" Marek, Paula "Polin" Wasilewicz oraz Magdalenia "Madzix" Pranica.

Czytaj także: Złota statuetka IAB MIXX Awards dla Ekstraklasa Games

- Od czasu zakończenia współpracy z AVEZ Esport grałyśmy pod nazwą Unity Female. W tym samym czasie osiągnęłyśmy wiele sukcesów, jednym z nich jest dostanie się na finały ESL Sprite Mistrzostw Kobiet - powiedziała Angelika "Angieee" Kumorkiewicz. - Dziś możemy już oficjalnie powiedzieć, że stworzyłyśmy wspólnie z WEOWN i Illuminar Gaming, organizację Arcane Wave i właśnie ją będziemy reprezentować w finałach i wszystkich przyszłych turniejach - dodała zawodniczka.

ZOBACZ WIDEO: Mateusz Borek: Lewandowski powinien wrócić do Polski i powiedzieć "Teraz ja wam pokażę jak się szkoli"

Arcane Wave ma być powiewem świeżości na polskiej scenie. To bowiem pierwsza tego typu organizacja, z takimi środkami, finansowaniem oraz know-how, którym jest sztab osób zaangażowanych również w Illuminar Gaming.

Czytaj także: XX Home Story Cup - "Serral" rewanżuje się "Reynorowi". Odrodzenie "MaNy"

Nową drużynę będzie można zobaczyć w akcji już niedługo, podczas finałów ESL Mistrzostw Kobiet Sprite. Skład występujący dotychczas jako Unity Female ma już bowiem zapewnione miejsce w półfinale turnieju, który rozegrany zostanie w ESL Arenie w Katowicach. Tam "Angieee" i spółka wystąpią już w nowych barwach.

Czy podoba Ci się projekt Arcane Wave?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×