Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

League of Legends. Ultraliga. Artur "Rybson" Gębicz wyrzucony z iHG. Powodem kwestie dyscyplinarne

Do przeprowadzania nieoczekiwanej zmiany w składzie zmuszone zostały władze Illuminar Gaming. Organizacja bowiem z powodów dyscyplinarnych rozwiązała kontrakt z Arturem "Rybsonem" Gębiczem.
Bartłomiej Bukowski
Bartłomiej Bukowski
logo Illuminar Gaming Twitter / @illuminaRGaming / Na zdjęciu: logo Illuminar Gaming

O tym, że "Rybson", delikatnie mówiąc, jest postacią kontrowersyjną wiadomo nie od dziś. Tym razem jednak wygląda na to, że przekroczył pewne granice, gdyż Illuminar Gaming podjęło decyzję o rozwiązaniu kontraktu z 19-letnim graczem.

"Z dniem 9 grudnia 2019 podjęliśmy decyzję o rozwiązaniu kontraktu z Arturem "Rybsonem" Gębiczem ze skutkiem natychmiastowym w oparciu o udokumentowane, wielokrotne naruszenia zasad Organizacji i niesportowe zachowanie. Pomimo licznych rozmów, zapewnienia wsparcia mentalnego i prób rozwiązania problemu, Zawodnik kontynuował postępowanie niezgodne z wartościami Illuminar Gaming" - możemy przeczytać w oficjalnym oświadczeniu wydanym przez organizację. 

Pełna treść oświadczenia

Czytaj także: Nation Wars: Serral nie do zatrzymania. Finowie mistrzami świata Starcrafta II

O co dokładnie chodzi? W ostatnim czasie nagłośnione zostały dwie kontrowersyjne sytuacje mające miejscu na streamie "Rybsona". Pierwszą był shot, na którym w mocno wulgarny sposób wyzywa jednego z widzów. Druga natomiast, nagłośniona na Twitterze przez komentatora Ultraligi - Michała "Avahira" Kudlińskiego - to sprawa niezbyt kulturalnych konwersacji prowadzonych na portalu randkowym z poznanymi tam kobietami. W tym miejscu warto także dodać, że samo streamowanie tego typu rzeczy nie jest dozwolone na Twitchu. 

Czytaj także: Nowy projekt na polskiej scenie - CastNation. "To furtka dla osób, którym marzy się kariera komentatorska"

"Rybson" jednak na swoim streamie podkreślił, że rozumie decyzję Illuminar i nie ma o nią żalu. Dodał także, że całe zajście spowoduje najprawdopodobniej zakończenie przez niego profesjonalnej kariery. Jednak nawet bez tej deklaracji, w najbliższym czasie, przynajmniej na polskiej scenie, byłoby mu ciężko znaleźć nowego pracodawcę.

ZOBACZ WIDEO PGA 2019. "Rock" o Cyberpunku 2077. "Bardzo na niego czekam"

Czy popierasz decyzję Illuminar Gaming o wyrzuceniu "Rybsona"?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (0):
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×