Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Sensible World of Soccer: mistrzostwa świata odbędą się w Polsce

Gratka dla fanów gier retro. Najlepsza gra piłkarska, jaką kiedykolwiek stworzono, jak uważają fani SWOS, doczekała się kolejnego mundialu w Polsce. Niezwykle grywalne kilka pikseli na krzyż zawładnie amigami w lipcu.
Dawid Góra
Dawid Góra
Sensible World of Soccer YouTube / Sensible World of Soccer

Zasady bardzo proste. Jak w każdej piłce nożnej na konsole i komputery osobiste. Różnica jest tylko taka, że możemy poruszać się w czterech kierunkach (plus skosy), a za podania, strzały, wślizgi i dośrodkowania odpowiada... jeden klawisz. Nic dziwnego, gra wyszła na amigę. Dopiero stosunkowo od niedawna rządzi także na PC.

Szef rządowego programu

W Sensible często grają fani piłki nożnej reprezentujący prestiżowe stanowiska i zawody. - Znam muzyków filharmonii z kilku krajów. Zresztą, zauważyłem, że często osoby muzykalne, z dobrym wyczuciem rytmu, świetnie sobie radzą w SWOS. Dzięki grze poznałem m.in. szefa rządowego programu edukacyjnego z Portugalii. Oczywiście ich stanowiska nie mają żadnego znaczenia, kiedy siadamy przed komputerami i zaczynamy rozgrywkę - tłumaczy Michał Płonka, organizator MŚ w SWOS.

Związek esportowy 50. członkiem Polskiego Komitetu Sportów Nieolimpijskich >>

42-latek jest właścicielem firmy budowlanej. Tłumaczy, że jego ulubiona gra ma długi termin przydatności. Kiedy gracz z Berlina pewnego dnia umożliwił zakładanie kont i rozgrywki w trybie on-line, wiele osób, które grało w Sensbile na amidze, wróciło do swojej dawnej pasji.

ZOBACZ WIDEO PGA 2019. "Rock" o Cyberpunku 2077. "Bardzo na niego czekam"

- Mimo banalnego sterowania, stopień skomplikowania zabawy jest wysoki. Gracz, który ma kilkuletnie doświadczenie i zna wszystkie triki, mierząc się z nowicjuszem, jest praktycznie na wygranej pozycji. Każdy, kto kiedyś grał na Amidze, a teraz wraca do SWOS po latach i myśli, że jest w to bardzo dobry, szybko weryfikuje swoje przekonanie. Komputer, którego wcześniej miał za przeciwnika, jest schematyczny, łatwo z nim wygrać - wyjaśnia Płonka.

Mundial na Jurze

Ostatnie mistrzostwa w Polsce odbyły się cztery lata temu w Lubinie. Od tego czasu organizowali je Niemcy, Duńczycy, Holendrzy i Węgrzy. Naturalną koleją rzeczy MŚ wróciły do nas.

Zawody przewidziano na dni 17-20 lipca. Tym razem mundial odbędzie się w Złotym Potoku zlokalizowanym na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W sobotę gracze będą rywalizować na prawdziwych amigach, natomiast w niedzielę na PC. Miejsce może pomieścić 55 osób. Organizator spodziewa się około 50.

"Wejście Smoków" już dostępne. Na graczy czeka 5 nowych portretów - Galakrondów >>

Wszelkie informacje o mistrzostwach można znaleźć na zagranicznym forum SWOS.

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty

Komentarze (2):

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×