CS:GO. ESL Mistrzostwa Polski w bardzo okrojonym składzie. Nie wystąpi m.in. x-kom AGO

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Na zdjęciu:  Maciej 'F1ku' Miklas
Materiały prasowe / Na zdjęciu: Maciej 'F1ku' Miklas
zdjęcie autora artykułu

Zapowiada się, że nadchodzące, jesienne ESL Mistrzostw Polski, będą jedną z najsłabiej obsadzonych edycji imprezy w jej historii. Wiadomo, że zabraknie w niej co najmniej czterech uznanych organizacji.

ESL Mistrzostwa Polski to jeden z bardziej prestiżowych turniejów CS:GO na polskiej scenie.

Jesienna edycja tegorocznych mistrzostw nieco jednak może odbiegać od wcześniejszych turniejów. Wiadomo już bowiem, że nie wezmą w niej udziału x-kom AGO, Izako Boars, Team ESCA Gaming oraz Pompa Team.

Powód braku dwóch ostatnich z wymienionych drużyn jest dość banalny - zespoły rozpadły się. Inwestujący od lat w Pompę Szymon "Isamu" Kasprzyk miesiąc temu ogłosił, że rezygnuje z esportu.

ZOBACZ WIDEO: Anita Włodarczyk przeszła do historii igrzysk olimpijskich. "Jeżeli chodzi o polskich sportowców, to jestem numerem jeden"

"Zawsze ślepo wierzyłem, że esport odda, że naklejka na dragon lorce, że sukcesy międzynarodowe, ale rzeczywistość mnie zweryfikowała i z przykrością stwierdzam, ze esport nie oddaje" - napisał na Facebooku Kasprzyk.

W przypadku Izako oraz x-kom AGO brak udziału w ESL MP to natomiast świadoma decyzja.

- Nie zagramy w nadchodzących ESL Mistrzostwach Polski, bo grafik nie pozwala nam na uczestnictwo we wszystkich turniejach, w których grać byśmy chcieli. Liczba rozgrywek europejskich jest całkiem spora, a to zmagania znacznie krótsze niż ESL MP. Dodatkowo prowadzimy zaawansowane rozmowy z innym polskim organizatorem i bardzo możliwe, że weźmiemy udział w jego lidze - wyjaśnił w rozmowie z "Cybersportem" Maciej Opielski, prezes "Jastrzębi".

Na ten moment pewne udziału w mistrzostwach są cztery organizacje: broniące tytułu Honoris, Anonymo, MAD DOG'S PACT oraz Wisła All IN!. Poza wymienioną czwórką udział w turnieju wezmą także zespoły z eliminacji. Te natomiast będą wyjątkowo łatwe - z 8 biorących w nich udział drużyn, aż 6 awansuje do turnieju głównego.

Skład eliminacji jesiennych ESL MP 2021:

Dolej Midou, Dr Pepper Team, GGPredict VIXIT, The Lycans, ex-Pompa Team, spongeb0bs, Tarczyński Protein Team, Ungentium.

Początek kwalifikacji już w sobotę, 21 sierpnia.

Czytaj także:  - Grupa śmierci niestraszna AGO ROGUE! Polska drużyna o krok od fazy głównej European MastersWow. Robert Lewandowski na równi z Messim i Ronaldo?!

Źródło artykułu: