Ungentium i eeyy w finale beloud Cup powered by Goong!

Czas na kluczowe rozstrzygnięcia w turnieju beloud Cup by Goong! W grze o zwycięstwo pozostały już tylko dwie formacje - eeyy oraz Ungentium.

Redakcja
Redakcja
Materiały prasowe
W sobotę fani gry Valorant mogli oglądać starcia w całości polskich ekip na naprawdę wysokim poziomie. A wszystko dzięki meczom półfinałowym turnieju beloud Cup powered by Goong, w którym udział wzięły WATAHA, eeyy, Ungentium i ODCINKA V3. Wszystkie cztery formacje walczyły o awans do wielkiego finału, gdzie dla najlepszych czeka lwia część z puli nagród wynoszącej 8000 złotych.

Na początek widzowie kanału beloudGG na platformie TwitchTV mogli obejrzeć pojedynek pomiędzy WATAHĄ a eeyy. Dzień turniejowy zaczął się od Iceboxa, na którym Michał “Buld” Sokal i spółka nie dali żadnych szans rywalom, oddając im tylko rundę. Widać było, że zespół Roberta “vilczka” Ptoka ta porażka zabolała. Mimo krótkiej przerwy pomiędzy mapami nie byli w stanie oczyścić głów. Nic więc dziwnego, że pojedynek, którego polem walki był Ascent wyglądał bardzo podobnie. Z tą różnicą, że udało im się ugrać pięć rund. Mecz zakończył się wynikiem 2:0 na korzyść eeyy.

Drugi pojedynek przyniósł nam dużo bardziej wyrównane spotkania. Wszystko rozpoczęło się od Breeze. Sebastian “Neex” Trela i jego kompani w pierwszej połówce zyskali nieznaczną przewagę, ale jego były kolega z drużyny Mateusz “MORFAN” Świętochowski wraz ze swoim składem widocznie podupadł na sile po zamianie stron. W związku z tym mogliśmy oglądać na koniec wynik 13:8.

Po przerwie powitaliśmy zawodników na mapie Ascent, czyli najczęściej wybieranej planszy przez polskich zawodników. Przebieg meczu wyglądał podobnie jak przed przerwą. Wyrównany początek, podczas którego zawodnicy Ungentium zbudowali sobie przewagę i brak pomysłu na grę od ODCINKA V3 po zamianie stron. Spotkanie zakończyło się wynikiem 13:6.

Już w sobotni wieczór kontynuacja zawodów. Od godziny 17:00 przyjdzie nam emocjonować się meczem o trzecie miejsce, który zapowiada się na bardzo wyrównany, gdzie spotkają się WATAHA i ODCINKA V3, czyli mixowe składy złożone z doświadczonych graczy.

Wielki finał zaplanowany jest na godzinę 19:00, kiedy to o mistrzowski tytuł i trofeum beloud Cup powered by Goong powalczą eeyy i Ungentium.

Natomiast już od 16:30 na kanale beloudGG na TwitchTV, fani będą mogli oglądać program kulinarny z udziałem Oli Nguyen, Lorda Koksa i Wąsa.