Euro 2016: Czesi zwyciężają przed turniejem. Pokonali Rosjan, błysk Tomasa Rosicky'ego

W meczu towarzyskim reprezentacja Czech wygrała z Rosją 2:1, chociaż po pierwszej połowie na prowadzeniu był zespół Leonida Słuckiego. Gole dla zwycięzców strzelili Tomas Rosicky i Tomas Necid.

Konrad Kostorz

Czesi zaskoczyli Rosjan w drugiej odsłonie pojedynku w Innsbrucku. Błysnął weteran Tomas Rosicky, który w 49. minucie popisał się efektownym strzałem z powietrza z kilkunastu metrów i nie dał żadnych szans bramkarzowi. Odchodzący z Arsenalu pomocnik po kontuzji wraca do wysokiej formy i na Euro 2016 powinien być piłkarzem pierwszego składu.

Wygraną naszym południowym sąsiadom, którzy kilka dni temu również zaprezentowali się z dobrej strony i rozgromili Maltę aż 6:0, zapewnił w końcówce Tomas Necid. Rezerwowy napastnik bezbłędnie wykorzystał dośrodkowanie Ladislava Krejciego z lewej strony boiska.

Nastroje trenerowi Pavlowi Vrbie musiała nieco popsuć kontuzja pomocnika Borka Dockala, który musiał opuścić boisko jeszcze w trakcie pierwszej połowy meczu.

Czesi przed inauguracją mistrzostw (13 czerwca z Hiszpanią) zmierzą się jeszcze towarzysko z Koreą Południową. Spotkanie odbędzie się 5 czerwca w Pradze.

Rosja - Czechy 1:2 (1:0)
1:0 - Kokorin 6'
1:1 - Rosicky 49'
1:2 - Necid 90'

Rosja: Łodygin (46' Guilherme) - W. Bieriezucki (64' Neustaedter), Iwanow (64' Gołowin), Ignaszewicz, Smolnikow - Denisow, Torbiński (63' Kombarow) - Szatow, Kokorin (64' Samiedow), Smołow - Dziuba (46' Mamajew)

Czechy: Cech - Gebre Selassie, Hubnik (46' Sivok), Kadlec, Limbersky (64' Kaderabek) - Darida, Pavelka (46' Plasil) - Dockal (41' Skalak), Rosicky (85' Kolar). Krejci - Lafata (46' Necid).