Euro 2016. Kyle Lafferty: Potrafimy grać przeciwko najlepszym

Kyle Lafferty strzelił 7 bramek dla Irlandii Północnej w eliminacjach do Euro 2016 dało historyczny awans tej reprezentacji. Piłkarz przyznał, że strzelanie goli to dla niego najwspanialsze uczucie.

Michał Gałęzewski
Michał Gałęzewski
Getty Images / Charles McQuillan / Stringer

Reprezentacja Irlandii Północnej osiągnęła historyczny sukces, awansując na Euro 2016 we Francji. - Jest to niesamowite uczucie. Myślę, że to co już teraz zdobyliśmy jest wspaniałe. Ci, którzy są obecnie w reprezentacji Irlandii Północnej mogą grać dla swojego kraju w wielkim turnieju. Tworzymy historię, dzięki wielkim sercom i determinacji. Już to pokazaliśmy - powiedział Kyle Lafferty w rozmowie z uefa.com.

Irlandczyków do sukcesu poprowadził Michael O'Neill. - On podczas każdej rozgrzewki mówi mi, że we mnie wierzy. Chcę dla niego burzyć mury. Uczucie, gdy strzelam gole przeciwko jakiejkolwiek reprezentacji jest niesamowite - zauważył najlepszy strzelec Irlandii Północnej.

- Gdy wychodzę na boisko, zawsze chcę dać z siebie 110 procent dla Irlandii Północnej, mojego kraju. Nigdy nie rzucam ręcznika. Kocham grać dla reprezentacji i strzelać bramki. To najwspanialsze uczucie ze wszystkich możliwych. Oglądanie młodych chłopaków noszących koszulkę reprezentacji z moim nazwiskiem jest ogromną nobilitacją. Czuję się znakomicie będąc drugim najskuteczniejszym piłkarzem kadry w historii - stwierdził Lafferty.

Irlandia Północna z pewnością nie jest zaliczana do grona faworytów. - Nie jedziemy tam tylko dla wpisania się w statystyki. Wiem, że będzie trudno i wszyscy mają tego świadomość. Udowodniliśmy jednak, że potrafimy grać przeciwko najlepszym. Dawaliśmy z siebie wszystko w meczach z Anglią, Hiszpanią, Szwecją. Czekają nas trudne mecze, ale chcemy walczyć o przejść przez fazę grupową - zakończył piłkarz ekipy, z którą na inaugurację zmierzy się Polska.

ZOBACZ WIDEO Bartosz Kapustka: Holandia powinna grać na Euro (Źródło TVP)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×