Euro 2016. Craig Cathcart: Robert Lewandowski ma niewiele słabych punktów

- Jeśli czytasz o sobie, że jesteś słaby, chcesz udowodnić wszystkim, że się mylą - mówi Craig Cathcart, obrońca reprezentacji Irlandii Północnej, naszego pierwszego rywala na Euro 2016.

Marek Wawrzynowski
Marek Wawrzynowski
Getty Images / Charles McQuillan

Obrońca reprezentacji Irlandii Północnej, Craig Cathcart, doskonale zdaje sobie sprawę, że powstrzymanie Roberta Lewandowskiego będzie jednym z najtrudniejszych zadań z jakimi miał do czynienia.

Pytany o słabe strony Polaka odpowiada: - Powiem szczerze, zbyt wielu ich nie ma. Czasem nie pracuje tak ostro w defensywie, ale w obrębie pola karnego trzeba na niego bardzo uważać. Jeśli zostawisz mu choćby cal wolnej przestrzeni, strzeli bramkę - mówi Cathcart. Zawodnik jednak zdaje sobie sprawę z tego, że nasza drużyna to nie tylko Lewandowski.

- Jako obrońca patrzę na zawodników ofensywnych, więc widzę, że poważny zagrożeniem są też tacy zawodnicy jak Grosicki czy Milik. To na nich muszę szczególnie uważać - zaznacza.

- Będziemy oglądali wideo. W takim turnieju jak ten, małe szczegóły mogą zadecydować o powodzeniu. Każdy zawodnik dostał zeszyt z instrukcjami. To może bardzo pomóc - uważa zawodnik.

ZOBACZ WIDEO #dziejesienaeuro Niedosyt i znaki zapytania przed meczem z Irlandią Północną

Pytany o Polskę odpowiada: - Oglądaliśmy już fragmenty spotkań Polski z ostatnich eliminacji i ostatnie sparingi. Jesteśmy przygotowani na 100 procent - mówi. - Polska znajduje się pod większą presją. Na pewno są faworytem, w ciągu ostatnich kilkunastu lat grali w kilku dużych imprezach, mają kilku zawodników z europejskiego topu. Ale my udowodniliśmy już wiele razy że ludzie mylą się co do nas.

Jego zespół jest uważany za jeden ze słabszych w turnieju, ale piłkarz nic sobie z tego nie robi.

- Zawsze występuję w roli "kopciuszka" czy to z Irlandią Północną czy z Watford. Jak czytasz o sobie różne nieprzychylne komentarze, chcesz za wszelką cenę udowodnić ludziom, że się mylą - odgraża się piłkarz.

Dziennikarze pytali go też o słowa Alaina Giresse'a, który nazwał drużynę Michaela O'Neilla "ograniczoną technicznie".

- Absolutnie się z tym nie zgadzam. Na kluczowych pozycjach mamy takich zawodników jak Davo (Steven Davis - red.), Ollie (Norwood) czy Wardy (Jamie Ward). Wszyscy mają świetną technikę, gdy są z piłką przy nodze. A więc mamy jakość tam gdzie jej potrzebujemy - zaznacza Cathcart.

Marek Wawrzynowski z Francji

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×