Euro 2016. Walijczycy wygrali pierwszy mecz ME. Zawstydzili Anglików

Walia pokonała Słowację 2:1 na inaugurację zmagań w grupie B Euro 2016. Ekipa Garetha Bale'a została pierwszym brytyjskim zespołem, który wygrał w swoim meczu otwarcia na mistrzostwach Europy.

Karol Borawski
PAP/EPA / Fehim Demir

Dla reprezentacji Walii sobotni mecz był debiutem w mistrzostwach Starego Kontynentu. Piłkarze Chrisa Colemana wyszli na prowadzenie już w 10 minucie po trafieniu Bale'a, do wyrównania doprowadził Ondrej Duda. Ostatnie słowo należało do Wyspiarzy, w 81 minucie trzy punkty zapewnił im Hal Robson-Kanu.

Co ciekawe, Walia została pierwszym zespołem z Wielkiej Brytanii, który wygrał w swoim pierwszym meczu na Euro. Wcześniej ta sztuka nie udała się ani Anglikom (aż ośmiokrotnie), ani Szkotom (dwukrotnie).

W drugiej kolejce Walia zagra właśnie z Anglią, a na zakończenie fazy grupowej zmierzy się z Rosją.