Euro 2016. Hal Robson-Kanu bohaterem Walii. "To nie był najlepszy strzał, ale jesteśmy szczęśliwi"

Debiutująca w finałach mistrzostw Europy reprezentacja Walii po trudnym boju pokonała Słowację 2:1. Zwycięską bramkę w 82. minucie zdobył Hal Robson-Kanu.

Tomasz Rosiński
PAP/EPA / Fehim Demir
Walijsko-słowacka rywalizacja na dobre rozpoczęła się po trafieniu Garetha Bale'a z rzutu wolnego. W drugiej połowie Słowacy odpowiedzieli za sprawą Ondreja Dudy, ale decydujący cios zadali w końcówce podopieczni Chrisa Colemana.

- Aaron Ramsey wykonał świetną pracę, zrobił mi dużo miejsca, dzięki czemu udało mi się skierować piłkę do bramki. To nie był najlepszy strzał, ale jesteśmy szczęśliwi z wykończenia tej akcji - opisał najważniejszy moment potyczki Robson-Kanu.

W kolejnym pojedynku Walijczycy zmierzą się z Anglikami. - Przede wszystkim skupiamy się na własnej grze. Z Anglią zagramy później i wtedy będziemy w pełni koncentrować się na tej konfrontacji - dodał walijski zawodnik.