Milik mógł być katem Niemców! Zmarnował wymarzone sytuacje

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Laurence Griffiths
Getty Images / Laurence Griffiths

Piłka szukała Arkadiusza Milika w meczu Polaków z Niemcami. Napastnik Ajaxu Amsterdam miał kilka dogodnych sytuacji podczas meczu, ale nie potrafił zamienić ich na bramki. Wygrana nad reprezentacją Niemiec była naprawdę blisko.

Polacy świetnie rozpoczęli drugą połowę. Już w 46 minucie Arkadiusz Milik stanął przed 100-procentową okazją na pokonanie Manuela Neuera. Kamil Grosicki idealnie dograł na głowę Milika w polu karnym Niemców, ale superstrzelec Eredivisie spudłował z kilku metrów.

W 69 minucie Milik stanął przed kolejną wyśmienitą okazją na objęcie prowadzenia. Ponownie to Kamil Grosicki wypatrzył go w polu karnym, ale wychowanek Rozwoju Katowice będąc niepilnowanym nie trafił w piłkę! W tym momencie mogłoby być już 2:0 dla Polaków.

Milik w 59 minucie asystował również przy świetnej okazji Roberta Lewandowskiego. 22-latek zagrał piłkę w uliczkę napastnikowi Bayernu Monachium, ale jego strzał zablokował Jerome Boateng.

Reprezentacja Polski ostatecznie zremisowała w Paryżu z Niemcami 0:0, zdecydowanie lepiej prezentując się w drugiej połowie meczu. Po dwóch spotkaniach piłkarze Adama Nawałki mają na koncie 4 punkty w grupie C.