Euro 2016: Polska przerwała passę Niemców. Bez gola na mistrzostwach pierwszy raz od 15 meczów

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP / PAP/Bartłomiej Zborowski
PAP / PAP/Bartłomiej Zborowski

Reprezentacja Niemiec nie strzeliła ani jednego gola w meczu Euro 2016 z Polską (0:0). Drużyna Adama Nawałki przerwała tym samym imponującą serię strzelecką kadry Joachima Loewa.

Reprezentacja Niemiec poprzednio nie zdobyła bramki na mistrzostwach świata i Europy w półfinale południowoafrykańskiego mundialu. Wówczas lepsi od piłkarzy Joachima Loewa okazali się Hiszpanie, którzy zwyciężyli 1:0.

W każdym z 14 kolejnych spotkań nasi zachodni sąsiedzi przynajmniej raz kierowali piłkę do siatki. Ogółem strzelili 33 gole, co daje imponującą średnią 2,36 bramki na jedno spotkanie. Prawdziwą kanonadę urządzili sobie w pamiętnym starciu z Brazylią (7:1), rozbili również defensywę Grecji (4:2) i Portugalii (4:0).

Dopiero polscy piłkarze zdołali zatrzymać niemiecką maszynę. W meczu rozegranym na Stade de France mistrzowie świata posiadali inicjatywę i grali atakiem pozycyjnym, ale nie potrafili stwarzać sobie stuprocentowych okazji do strzelania goli. Parę razy interweniować musiał Łukasz Fabiański, jednak poza tym doskonale radzili sobie Kamil Glik i Michał Pazdan.

{"id":"","title":""}

Kolejnym rywalem Niemców będzie Irlandia Północna, która w spotkaniach z Polską (0:1) i Ukrainą (2:0) straciła zaledwie jednego gola.