Euro 2016. Emanuele Giaccherini: zespół pokazał "cojones"

Reprezentacja Włoch po dwóch zwycięstwach zapewniła sobie awans do fazy pucharowej Euro 2016. Emanuele Giaccherini pochwalił swój zespół za odwagę w piątkowym spotkaniu ze Szwecją (1:0).

Karol Borawski
PAP/EPA / PAP/EPA/ROBERT GHEMENT

Przed turniejem wielu ekspertów przekonywało, że to najsłabszy zespół "Squadra Azzurra" od lat. Tymczasem po zwycięstwach nad Belgią (2:0) i Szwecją zespół Antonio Conte zapewnił sobie awans do 1/8 finału. Ponadto Włosi zanotowali najlepszy start na dużej imprezie od 16 lat.

Emanuele Giaccherini pochwalił swoich kolegów po piątkowym spotkaniu. Zwycięskiego gola w meczu ze Szwecją zdobył w 88 minucie Eder.

- Reprezentacja Włoch udowodniła, że ma "cojones". To był trudniejszy mecz niż ten ze Szwecją. Rywale bronili się głęboko i nie dawali nam miejsca. W pierwszej połowie byliśmy nerwowi i niespokojni. Z czasem graliśmy coraz lepiej i zasłużyliśmy na zwycięstwo - powiedział Giaccherini.

Na zakończenie fazy grupowej Euro 2016 Włosi zmierzą się z Irlandczykami.