KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Jan Tomaszewski: Brawo chłopcy! Tak trzymać (komentarz)

Piotr Zieliński nie jest zawodnikiem, który może zastąpić kogoś w pomocy, jeśli chodzi o defensywę. On nie ma do tego predyspozycji. To jest przecież "spielmacher" - pisze Jan Tomaszewski, ekspert WP SportoweFakty.
Jan Tomaszewski
Jan Tomaszewski

Ukraina w meczu z Polską to był zlepek indywidualności. To nie była drużyna. Większość z tych piłkarzy pokazała, że potrafią grać w futbol, co było zresztą doskonale w tym meczu widoczne. Natomiast nie tworzą zespołu. To było widać także po tym, jak odnosili się do siebie.

Adam Nawałka trochę zaryzykował w ostatnim spotkaniu grupowym, bo prawą stronę naszej drużyny pozbawił wszystkiego - w wyjściowym składzie nie było ani Łukasza Piszczka, ani Jakuba Błaszczykowskiego.

Niestety Piotr Zieliński się nie sprawdził, bo on tylko grał w ofensywie. W defensywie, bardzo słabo. Jak "Kuba" wszedł na boisko, już ta gra wyglądała lepiej, w defensywie byliśmy zorganizowani.

ZOBACZ WIDEO #dziejesienaeuro. Piękne słowa o Błaszczykowskim. "Świetny człowiek, wzór do naśladowania"

Piotr Zieliński nie jest zawodnikiem, który może zastąpić kogoś w pomocy,  jeśli chodzi o defensywę. On nie ma do tego predyspozycji. To jest taki "spielmacher". My gramy dwoma napastnikami i takimi "spielmacherami" są lewy i prawy pomocnik. Nie widzę dla Zielińskiego pozycji. On mógłby być alternatywą dla Arkadiusza Milika. Polacy mają grę opanowaną na dwóch skrzydłowych, którzy grają ofensywnie i defensywnie oraz dwóch defensywnych środkowych pomocników.

Cały czas jesteśmy zespołem na dorobku. Z Ukrainą zaszwankowała tylko gra w defensywie, nie mylić z obroną. Nie szło, ale wygrali. Brawo chłopcy, tak trzymać.

Jeśli zagramy ze Szwajcarią tak jak z Irlandią, to jestem spokojny o wynik. Musimy grać dwoma defensywnymi pomocnikami, bo nam tylko to leży.

Jan Tomaszewski, ekspert WP SportoweFakty

Przeczytaj inne komentarze Jana Tomaszewskiego >>>

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (3)
 • Hartman Scammer Zgłoś komentarz
  TOMASZEWSKI PODLIZUJE DUPE TERAZ TAK TO ZAWSZE PIERWSZY W GAZETACH GWIAZDECZKA HEJT SIAL NA NAWAŁKĘ I KADRĘ PRZYPOMNIJCIE JAK WYBRALI NAWAŁKĘ NA TRENERA JAKI HEJT SIAŁ NA NIEGO NAJBARDZIEJ
  Czytaj całość
  DWULICOWA MAŁPA W POLSCE
  • jokerjack Zgłoś komentarz
   Może powiem to przeciw wszystkim, bo wyszliśmy z grupy i jest "sukces", ale nie podoba mi się gra biało-czerwonych na ME. Nie chcę takiej gry. Na zmianę - indolencja strzelecka w 100%
   Czytaj całość
   sytuacjach (niemcy, ukraina, irlandia płn. też) i oddawanie inicjatywy/obrona (niemcy, ukraina). Żaden zawodnik nie pokazał się Europie i nie zabłysnął (Kapustka też nie, chociaż tyle pochwał było). Może zbyt narzekam, ale nie chcę takiej drużyny jak Grecja, która grała BYLE JAK i zdobyła ME. Mam nadzieję, że nie wzorujemy się na nich.
   Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
   ×
   Sport na ×