Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Jan Tomaszewski: Niemożliwe stało się możliwe (komentarz)

Portugalia dla mnie to jest Ronaldo i otoczka. Jeżeli jego się wyeliminuje z gry, to mamy ogromną szansę, żeby mecz zakończył się sukcesem - pisze Jan Tomaszewski, ekspert WP SportoweFakty.

Jan Tomaszewski
Jan Tomaszewski
PAP/EPA / EPA/CJ GUNTHER

Niemożliwe stało się możliwe. Do teraz jestem dumny z tego, że jestem Polakiem. Długo będę wspominał jak walczyli Michał Pazdan, Kamil Glik, Jakub Błaszczykowski, Łukasz Piszczek, już nie mówiąc o Grzegorzu Krychowiaku czy Robercie Lewandowskim. Ten mecz ze Szwajcarią praktycznie wygrali walką drużynową. To jest po prostu niesamowite.

Moim zdaniem od setnej minuty Polacy oddychali rękawami, ale w dalszym ciągu tworzyli zespół i jeden naprawiał braki drugiego. To jest po prostu coś nieprawdopodobnego. Jestem pełen podziwu.

Po meczu, kiedy Grzesiu Krychowiak mówił, że Szwajcarzy ich w drugiej połowie i dogrywce trochę złapali i zepchnęli do defensywy, nie wspomniał jednak o jednej rzeczy. O tym, że Szwajcarzy mieli dwa dni więcej odpoczynku. W tej fazie turnieju, przy graniu w upale i o takiej porze, to miało niebagatelne znaczenie.

Na pytanie, kogo bym chciał - Portugalczyków czy Chorwatów, odpowiedziałem, że bez względu na to, kto to będzie, chciałbym dogrywkę w tamtym spotkaniu, żeby wyrównać te straty, które nasi zawodnicy ponieśli.

Teraz jest tylko jeden problem - czy Adam Nawałka ich zresetuje. Portugalia dla mnie to jest Ronaldo i otoczka. Jeżeli go wyeliminujemy z gry, to mamy ogromną szansę, żeby mecz zakończył się sukcesem. Będzie to zależało od Pazdana i Glika. Od tego, czy podołają fizycznie.

Życzę im z całego serca, ale z drugiej strony zdaję sobie sprawę, że to są niestety tylko ludzie.

Jan Tomaszewski, ekspert WP SportoweFakty

ZOBACZ WIDEO Pazdan: To był trudniejszy mecz od tego z Niemcami (źródło: TVP)
Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (8)
 • Stevie Wonder Zgłoś komentarz
  Szkoda komentować taki debilizm.
  • Spray Decorating Zgłoś komentarz
   A ja sie pytam sie ,,,, Jan i Janek to te same imię ??? Bo rano był po pozwolenie Jan a teraz Janek jest...................... czy to nieporozumienie takie ???
   • Slawomir Giecewicz Zgłoś komentarz
    "niestety to tylko ludzie " Lol...
    • dokk Zgłoś komentarz
     Ye bać PZPN. Na okrągło.
     • ObiektywnyGość Zgłoś komentarz
      Pewnym osobom nie powinno się udostępniać prawa do komentowania wydarzeń sportowych. I do takich osób należy (konsultant lub nie) Jan Tomaszewski. Podejmując się tak prowokującego
      Czytaj całość
      stwierdzenia, nie mam na uwadze zasług wspomnianego tu bramkarza reprezentacji Polski. Chodzi mi jedynie o merytoryczną wartość komentarzy podejmowanych przez Jana Tomaszewskiego. Z przykrością stwierdzam, iż wypowiedzi te nie mają jakiejkolwiek wartości. Niestety, są to pozbawione jakichkolwiek zasad składni, improwizowane i chaotyczne skrawki zdań. Dodatkowo, często nasycone prymitywną nutą cynizmu. Niestety, znajdą się także przeciwstawne zestawienia wyrazów, typu "przejśliszmy z defensywy do obrony" etc. Uważam, że trzeba wiedzieć, kiedy zejść ze sceny... gdyż lepiej pozostać w pamięci kibiców jako legenda, a nie jako zmanierowany hejter, odrzucony od koryta PZPN, na siłę starający się zwrócić na siebie uwagę. Postawa Jana Tomaszewskiego jest słaba, po prostu. Jan Tomaszewski merytorycznie nie jest przygotowany do publicznego prezentowania swoich poglądów. Bez hejtu, bez irracjonalnych ocen... po prostu. Panie Janie, proszę oszczędzić sobie wstydu.
      Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
      ×
      Sport na ×