Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Euro 2016: Szwajcarzy krytykują pozę Roberta Lewandowskiego. "Tak się nie robi"

Prowokacyjna poza Roberta Lewandowskiego po zakończeniu rzutów karnych rozwścieczyła reprezentanta Szwajcarii Blerima Dzemailiego. Dziennik "Blick" zamieścił zdjęcie postawy, jaką przyjął nasz kapitan, i nazwał jego zachowanie niesportowym.
Grzegorz Wojnarowski
Grzegorz Wojnarowski
Getty Images / Alex Livesey

Po skutecznie wykonanym przez Grzegorza Krychowiaka rzucie karnym cała polska drużyna pobiegał się cieszyć pod sektor, w którym siedzieli akurat szwajcarscy kibice. W zwycięskiej euforii Lewandowski przyjął pozę, która bardzo nie spodobała się naszym rywalom - przyłożył ręce do uszu, jak gdyby dawał do zrozumienia Szwajcarom, że chce ich usłyszeć.

"W tak prowokacyjny sposób nie cieszy się przy kibicach drużyny przeciwnej" - komentuje postawę Lewandowskiego "Blick" (zdjęcie: Getty Images)
To zachowanie zdenerwowało pomocnika Helwetów Blerima Dzemailiego, który bardzo zdecydowanie ruszył w kierunku gwiazdora Bayernu Monachium. Koledzy z zespołu, Marwin Hitz i Shani Tarashaj, musieli włożyć wiele energii w powstrzymanie go. W uspokajaniu gracza Galatasaray pomagał sędzia Mark Clattenburg.

- Polacy zachowali się prowokacyjnie w stosunku do naszych kibiców, ciesząc się pod ich sektorem. Tak się nie robi. Trzeba okazać trochę szacunku. Dlatego pobiegłem do nich i powiedziałem im jasno: "wynoście się stąd!" - mówił dwie godziny po zakończeniu spotkania Dzemaili.

Pretensje do Polaków miał również Xherdan Shaqiri, który powiedział, że jako profesjonaliści nasi gracze powinni cieszyć się w innym miejscu. Biało-Czerwoni tłumaczyli natomiast, że nie chcieli nikogo sprowokować, a pod sektory zajmowane przez Szwajcarów pobiegli, ponieważ chcieli pogratulować bohaterowi meczu, Łukaszowi Fabiańskiemu.

"Poza Roberta Lewandowskiego mówi co innego" - pisze dziennik "Blick". "Szwajcarzy zareagowali na niesportową postawę Polaków, rzucając w ich kierunku kubki z piwem" - dodaje. Jeden z tych kubków podniósł Wojciech Szczęsny, napił się i pokazał w kierunku Szwajcarów uniesiony w górę kciuk.

ZOBACZ WIDEO: Mocne słowa o reprezentacji Polski. To dlatego tak długo brakowało sukcesów

Czy Szwajcarzy słusznie krytykują Polaków za zachowanie po meczu?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
"Blick"
Komentarze (61):
Zobacz więcej komentarzy (48)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×