Euro 2016. Portugalia - Walia: brak zaskoczeń - Cristiano Ronaldo graczem meczu

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / EPA/ABEDIN TAHERKENAREH /
PAP/EPA / EPA/ABEDIN TAHERKENAREH /

Wybór kibiców nie mógł być inny - Cristiano Ronaldo został najlepszym zawodnikiem pierwszego półfinałowego meczu Euro 2016. Portugalia wygrała z Walią 2:0, a 31-latek miał udział przy obu golach.

Zawodnik Realu Madryt otworzył wynik w 50. minucie spotkania, pokonując Wayne'a Hennessey'a strzałem głową po dośrodkowaniu Raphaela Guerreiro. Cztery minuty później Ronaldo zanotował natomiast asystę przy golu Naniego, który przeciął tor lotu piłki po jego strzale.

To gol numer cztery i asysta numer trzy Portugalczyka w turnieju. Dzięki temu objął prowadzenie w klasyfikacji kanadyjskiej, a w zestawieniu strzelców prowadzi wraz z francuskim snajperem, Antoinem Griezmannem.

Ronaldo w środę zapisał się dodatkowo na kartach historii. Portugalczyk nie tylko wyrównał 32-letni rekord Michela Platiniego w liczbie bramek zdobytych na Euro (dziewięć), ale został też pierwszym w historii zawodnikiem, który zagrał w trzech półfinałach Euro.

W niedzielę 31-latek po raz drugi wystąpi w finale mistrzostw. Portugalczycy rywala poznają w czwartek wieczór - będą to Niemcy lub Francuzi.

{"id":"","title":""}