Gol i kontuzja Hulka w debiucie w Szanghaj SIPG

Hulk zadebiutował w chińskim zespole Szanghaj SIPG. 29-letni Brazylijczyk na początku spotkania zdobył gola, ale jeszcze w pierwszej połowie opuścił boisko z powodu kontuzji.

Karol Borawski

Przez ostatnie cztery sezony Hulk był zawodnikiem Zenitu Sankt Petersburg. W 97 spotkaniach rozegranych w barwach rosyjskiego klubu zdobył 56 goli. Pod koniec czerwca za 55,8 mln euro przeniósł się do ligi chińskiej.

W niedzielę Brazylijczyk zaliczył debiut w ekipie Szanghaj SIPG. Już w 9 minucie meczu z Henan Jianye zdobył gola. Niedługo później doznał kontuzji i trener Sven-Goran Eriksson musiał zdjąć go z boiska. Nowy zespół Hulka wygrał 5:0.

Były napastnik FC Porto i Zenitu doznał urazu lewego kolana. Po opuszczeniu boiska do kontuzjowanego miejsca przyłożono lód. Nie wiadomo, jak poważny jest uraz Hulka i kiedy będzie mógł wrócić do gry.

Po 17 kolejkach ligi chińskiej zespół Szanghaj SIPG zajmuje trzecie miejsce z dorobkiem 30 punktów. Prowadzi z 42 punktami Guangzhou Evergrande.