Historyczne zwycięstwo Albanii na mistrzostwach Europy.

Żółtą kartkę otrzymał Elseid Hysaj.

90+3

Żółtą kartkę otrzymał Gabriel Torje.

90+2

Piłka na połowie Rumunów. Niewiele wskazuje na zwrot akcji, ale na tym Euro padło już tyle goli w ostatnich minutach, że trzeba poczekać z osądami.

90

5 minut doliczone do regulaminowego czasu.

89

Pavel Kralovec gwizdnął faul i można typować w ciemno, że Albańczycy będą celebrować wznowienie gry.

88

Nerwy, napięcie i potworne buczenie. Przy obecnym wyniku Rumunia odpadnie z Euro 2016.

87

Świetnie teraz piłkarze kopciuszka. Przez dwie minuty byli na połowie Rumunii zanim Ciprian Tatarusanu zainicjował atak swojego zespołu.

85

Żółtą kartkę otrzymał Cristian Sapunaru.

86

Albańczycy przenieśli grę na przeciwną stronę boiska. Ponownie Mergim Mavraj doszedł do strzału po centrze z rzutu wolnego. Boczna siatka!

85

Żółtą kartkę otrzymał Ledian Memushaj.

85

Głośne buczenie, ponieważ Rumunia miała rzut wolny z 25. metra. Gabriel Torje strzelił tak samo jak kilka minut wcześniej Lucian Sanmartean. Prosto w mur!

83

Albania. Schodzi: Migjen Basha. Wchodzi: Lorik Cana.

81

Nicolae Stanciu nie może nastawić celownika. Ponownie strzał z dystansu ponad bramką Albanii, a czasu na poprawę jest coraz mniej.

79

Ofensywny wypad Albanii. Odise Roshi ma dużo energii, ponieważ dopiero pojawił się na boisku. Miał jednak obok siebie defensora, który wyekspediował piłkę na aut.

78

Dostali ostrzeżenie piłkarze z Albanii, że spotkanie wcale nie jest jeszcze wygrane. Etrit Berisha namawia partnerów, by przesunęli wyżej formacje.

77

Albania. Schodzi: Ermir Lenjani. Wchodzi: Odise Roshi.

76

Poprzeczka! To mogła być sytuacja, która przyniesie wyrónanie! Zmiennik Florin Andone wybiegł w tempo do podania z głębi pola i huknął ciut za wysoko. Obrońca był zdecydowanie za daleko od Rumuna.

75

Andi Lila rozpędzał się na skrzydle, ale po profesorsku zatrzymał go wślizgiem Dragos Grigore. Tylko aut dla reprezentacji Albanii.

74

Wpadł w pole karne Bogdan Stancu, ale do końca miał przy sobie dwóch przeciwników i został bezbłędnie zablokowany w momencie oddawania strzału.

73

Etrit Berisha był już przygotowany do interwencji, jednak uratował go sędzia asystent i zasygnalizował spalonego Rumuna. Rzut wolny dla Albanii.

72

Po ostatnich atakach piłkarzy w żółtych strojach kibice mogli jedynie złapać się za głowy. To już jest nerwowość spowodowana wynikiem i zegarem.

70

20 minut do końca meczu. Historyczne zwycięstwo Albanii wisi w powietrzu!

68

Rumunia. Schodzi: Adrian Popa. Wchodzi: Florin Andone.

67

Lucian Sanmartean wziął sprawy w swoje ręce, a właściwie nogi. Uderzenie zmiennika z rzutu wolnego prosto w mur złożony z Albańczyków!

66

Teraz arbiter gwizdnął faul na Lucianie Sanmarteanie tuż przed linią pola karnego i będzie szansa dla Rumunii na gola bezpośrednio z rzutu wolnego.

65

Pavel Kralovec chciał zaistnieć w tym spotkaniu. Dwie aptekarskie decyzje sędziego, których mógł nie podjąć. Na szczęście bez jakiegokolwiek wpływu na wynik.

63

Ledian Memushaj huknął płasko z dystansu. Ciprian Tatarusanu odbił piłkę przed siebie, po czym zdążył zaasekurować sam siebie i uniemożliwił dobitkę dobrze znanemu kibicom Ekstraklasy Bekimowi Balajowi.

62

Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego reprezentacja Albanii umiejętnie wypchnęła zawodników w żółtych strojach z własnego pola karnego. Doskonałe zachowanie defensywy.

62

Kibice z Rumuni muszą być coraz bardziej zaniepokojeni.

60

Uciekł już kwadrans po przerwie Rumunom. Przez ten czas nie oddali strzału w kierunku bramki Etrita Berishy.

59

Stołeczek, przez który Andi Lila spadł na plecy z dużej wysokości. Krzywdę zrobił mu inny zawodnik z numerem "2" na koszulce Alexandru Matel.

59

Albania. Schodzi: Armando Sadiku. Wchodzi: Bekim Balaj.

57

Rumunia. Schodzi: Denis Alibec. Wchodzi: Gabriel Torje.

56

Denis Alibec zwija się z bólu. Na boisko musiały wbiec służby medyczne reprezentacji Rumunii. Będzie konieczna zmiana za Alibeca.

54

Żółtą kartkę otrzymał Alexandru Matel.

53

Od 20. minuty Rumunia prezentuje się blado. Momentami wręcz katastrofalnie. Może rację mieli eksperci, którzy twierdzili, że energetyczny futbol Tricolorii kosztował ich za dużo sił.

52

Kombinacyjne i pomysłowe rozegranie rzutu wolnego. Futbolówka wrzucona na głowę Mergima Mavraja, który nie oddał jednak czystego strzału z trudnej pozycji.

50

Błyskawiczny kontratak drużyny, która prowadzi. Armando Sadiku zaplątał się i zamiast stoczyć pojedynek sam na sam z bramkarzem, to pozwolił się dogonić obrońcom. Tylko rzut wolny.

48

Łapią się za głowę Rumuni po decyzji sędziego. Z każdą minutą będzie rosła nerwowość w ich obozie.

47

Mergim Mavraj wybrał się w pole karne przeciwnika przy okazji rzutu rożnego i główkował niedokładnie po dośrodkowaniu Lediana Memushaja.

46

Gra wznowiona po przerwie!

1
20:30

Tak Albańczycy fetowali historycznego gola na Euro 2016!

1
20:30

Obie drużyny oddały po trzy celne strzały. Rumunia rozpoczęła mecz zdecydowanie lepiej, ale z czasem Albania uspokoiła sytuację na własnej połowie i wyrównała statystyki. 56 procent posiadania piłki po stronie Rumunii, ale nie przełożyło się to na gola.

1
20:30

Dzieje się na dwóch stadionach. W grupie A rywalizują również reprezentacje Francji i Szwajcarii.

1
20:30

Albania prowadzi po nieco ponad 45 minutach!

44

Tak Sadiku otworzył wynik!

45

Doliczone 2 minuty do pierwszej połowy meczu.

43

Gol! Strzelił Armando Sadiku. Asystował mu Ledian Memushaj.

Kapitalne dośrodkowanie na drugi słupek. Znalazł się tam Armando Sadiku, który w końcu znalazł porozumienie z partnerami i sposób na rywali. Napastnik uderzył głową obok Cipriana Tatarusanu i próbujących asekurować bramkarza obrońców. Szał radości. Pierwsza bramka Albanii na Euro 2016!

42

Szybka wymiana podań na linii pola karnego Albanii. W ostatnim momencie zrozumieli całą koncepcję piłkarze defensywni i zapobiegli nieszczęściu.

40

Pierwsza od dawna akcja Rumunii. Adrian Popa wywalczył korner. Dośrodkowanie Nicolae Stanciu padło łupem obrońców w ciemnych strojach.

38

Armando Sadiku ponownie na spalonym po podaniu Ermira Lenjaniego. Takiej liczby spalonych nie powstydziłby się Filippo Inzaghi.

37

Przydałyby się jakieś gole w Lyonie, ponieważ jest już bliżej niż dalej do ostatniego gwizdka w pierwszej połowie.

35

Ledian Memushaj zatańczył w polu karnym i był już blisko Cipriana Tatarusanu. Strzał z ostrego kąta padł łupem golkipera, ale znalazł się on w dużych opałach!

34

Ostatnie minuty ze wskazaniem na Albanię, a Rumunia radzi sobie z trudem, a może już raczej nie radzi. Na pewno ma coraz większe problemy w defensywie.

32

Doczekał się dobrego podania Armando Sadiku. Odbił piłkę o powracającego Rumuna i Ansi Agolli rozpoczął grę wrzutem z autu na wysokości pola karnego.

30

Zagotował się Ciprian Tatarusanu, ponieważ wypuścił piłkę z rąk zamiast chwycić ją od razu na przedpolu. Nie było obok Albańczyka, by ukrarać doświadczonego bramkarza.

28

Armando Sadiku nie może porozumieć się z partnerami. Podanie albo za późno albo niedokładne. Ponownie napastnik był na spalonym.

27

Robi się interesująco pod obiema bramkami. Oby to był znak, że widowisko będzie jeszcze pasjonujące.

25

Jeszcze jedna akcja oskrzydlająca Albanii, która rozkręciła się w Lyonie. Tym razem Dragos Grigore wyjaśnił sytuację we własnej szesnastce.

24

Ci kibice mogli się cieszyć!

1
23

Nieprawdopodobne! Jak tak można? Ermir Lenjani miał wolne pół bramki i żadnego przeciwnika obok siebie w polu karnym Rumunii. Pomocnik reprezentacji Albanii strzelił nieczysto wślizgiem nad poprzeczką. Potworne pudło!

23

Adrian Popa koncentrował się długo zanim wykonał rzut wolny z bocznego sektora boiska. Dośrodkował po tym wprost w głowę defensora.

20

Błyskawiczne rozegranie zespołu Gianniego De Biasi i Migjen Basha uderzył po ziemi sprzed pola karnego. To była dobra rozgrzewka dla Cipriana Tatarusanu.

19

Ovidiu Hoban zaatakował pressingiem, ale zdaniem sędziego zagrał zbyt agresywnie. Stały fragment.

18

Zwolnienie. Reprezentacja Albanii uspokoiła sytuację na własnej połowie i próbuje skonstruować coś bliżej bramki przeciwnika.

17

Albania nie przeprowadziła dotychczas dobrego ataku. Co innego Rumuni, którym brakuje przede wszystkim wykończenia.

16

Trybuny wypełnione w około 80 procentach.

14

Denis Alibec obrócił się z piłką kapitalnie i zgubił jednocześnie dwóch obrońców z Albanii. Natychmiast zdecydował się na strzał z dystansu, który nieznacznie ominął bramkę.

13

Podanie za linię obrońców w kierunku Armando Sadiku, ale sędzia asystent zatrzymał szarżę napastnika, sygnalizując spalonego.

12

Tricolorii nie oddają inicjatywy, a wymieniają leniwe podania w środku pola i szukają miejsca między obrońcami reprezentacji Albanii.

10

Przewaga optyczna Rumunii zaowocowała dwoma strzałami graczy o łudząco podobnych nazwiskach: Stanciu oraz Stancu. Dotychczas bezbramkowo.

8

Bogdan Stancu! Ofensywny piłkarz reprezentacji Rumunii znalazł miejsce do strzału z wojela i to był pierwszy test dla bramkarza Albanii. Etrit Berisha zdał na ocenę celującą.

7

Po faulu Migjena Bashy ucierpiał Ovidiu Hoban i stąd przerwa w grze. Rozpoczną od rzutu wolnego Rumuni.

6

Żółtą kartkę otrzymał Migjen Basha.

5

Dwie spokojne interwencje na przedpolu bramkarzy. Najpierw Etrit Berisha, a następnie Ciprian Tatarusanu.

4

Tak wyglądała prezentacja drużyn!

3

Głośne buczenie z trybun, gdy w posiadaniu piłki jest reprezentacja Rumunii. Nicolae Stanciu nic sobie z tego nie robi i uderzył z dystansu metr nad poprzeczką.

2

Rumuni w żółtych strojach. Oni próbowali rozegrać pierwszy atak, ale chaotycznie i szybko piłka trafiła w posiadanie przeciwnika.

20:30

Początek rywalizacji!

20:30

Hymny narodowe odegrane, więc czas na pierwszy gwizdek w Lyonie.

20:30

Albania wystąpi w ciemnych strojach.

20:30

W historii spotkań Rumunia pokonała Albańczyków 10 razy, a tylko dwukrotnie przegrała. Poprzedni oficjalny mecz na remis 1:1 w eliminacjach mistrzostw Europy 2012.

1
20:30

Kibice z Albanii na ulicach Lyonu.

20:30

Szczęśliwi posiadacze biletów na ostatni mecz Rumunii i Albanii w grupie Euro 2016.

1
20:30

Do pojedynku dojzie na zmodernizowanym stadionie w Lyonie.

1
20:30

Rumunia i Albania to drużyny, które zamykają tabelę w grupie A. Szansę na awans mają jeszcze Tricolorii, którzy w przeciwieństwie do swojego przeciwnika zremisowali, a nie przegrali ze Szwajcarią. Warunkiem numer jeden jest pokonanie Albanii w ostatnim meczu grupowym.

20:30

Ławka rezerwowych reprezentacji Albanii: Orges Shehi, Alban Hoxha - Frederic Veseli, Naser Aliji, Burim Kukeli, Taulant Xhaka, Ergys Kace, Odise Roshi, Shkelzen Gashi, Sokol Cikalleshi, Bekim Balaj.

20:30

Ławka rezerwowych reprezentacji Rumunii: Costel Pantilimon, Silviu Lung - Razvan Rat, Cosmin Moti, Valerica Gaman, Steliano Filip, Alexandru Chipciu, Mihai Pintilii, Gabriel Torje, Lucian Sanmaertean, Claudiu Keseru, Florin Andone.