Chorwacja
29' Marko Rog 45' Nikola Kalinić  (1:1) 70' Sime Vrsaljko 70' Darijo Srna 87' Ivan Perisić  (2:1) 88' Ivan Perisić
Hiszpania
7' Alvaro Morata  (0:1)

Popełnione faule

Chorwacja sprawiła niespodziankę i pokonała 2:1 Hiszpanię.

Chorwacja. Schodzi: Marko Pjaca. Wchodzi: Duje Cop.

Doliczone 3 minuty do regulaminowego czasu. Ostatnie szanse Hiszpanów, by doprowadzić do wymarzonego zwycięskiego remisu.

Żółtą kartkę otrzymał Ivan Perisić.

Gol! Strzelił Ivan Perisić. Asystował mu Nikola Kalinić.

Kalinić zrewanżował się Perisiciowi za asystę w pierwszej połowie. Bramka dla Chorwacji i przy wyniku 2:1 to ona wygra rywalizację w grupie D. Niespodzianka po szybkim kontrataku i strzale Ivana Perisicia z ostrego kąta do siatki!

Tymczasem piłkarze Realu Madryt muszą potrenować strzelanie rzutów karnych.

Uśmiechają się koledzy z FC Barcelona: Ivan Rakitić oraz Gerard Pique. Mają podobne zdanie o ostatniej decyzji sędziego.

Chorwat nie spieszył się specjalnie na zmianę. Zdążył przytulić się z kilkoma kolegami z zespołu. Czy to oznacza, że jest zadowolony z remisu z Hiszpanią?

Chorwacja. Schodzi: Marko Rog. Wchodzi: Mateo Kovacić.

Dwa dośrodkowania Hiszpanów nie zakończone strzałem. Grę wznowi Danijel Subasić, ale dopiero po tym jak Vedran Corluka otrzyma pomoc medyczną.

Dotychczas Ante Cacić nie przeprowadził zmian personalnych. Vicente del Bosque wymienił dwóch zawodników w jedenastce.

Ivan Perisić podniósł nogę za wysoko. To było niebezpieczne dla Sergio Ramosa i dlatego sędzia postanowił zainterweniować.

Chorwaci dostali jeszcze jeden impuls do ataku. Po obronionym rzucie karnym piłkarze nabrali pewności siebie.

Nie ma gola! Sergio Ramos!

Danijel Subasić skrócił kąt i nie pozwolił na zdobycie gola z rzutu karnego. Znakomita, intuicyjna interwencja bramkarza i wciąż 1:1 w Bordeaux!

Żółtą kartkę otrzymał Darijo Srna.

Żółtą kartkę otrzymał Sime Vrsaljko.

Rzut karny dla Hiszpanii! Vrsaljko zatrzymał nieprzepisowo Davida Silvę w walce o górną piłkę.

Darijo Srna staranował Sergio Ramosa w środku pola. Sędzia nie miał wątpliwości i natychmiast przerwał grę gwizdkiem.

Ivan Rakitić próbuje pomóc swojej drużynie.

Sergio Ramos! Stoper Realu Madryt wybrał się w pole karne przeciwnika przy okazji rzutu rożnego i główkował arcygroźnie. Pudło, ale minimalne!

Hiszpania. Schodzi: Alvaro Morata. Wchodzi: Aritz Aduriz.

Długa wymiana podań w wykonaniu Hiszpanów. Każda skradziona w ten sposób minuta przybliża ich do zwycięskiego remisu.

Gorące protesty Chowatów. Uważają, że powinni egzekwować rzut karny. Głośne buczenie z trybun skierowane w kierunku sędziego.

Mistrzowie Europy przesuwają się w bazowym ustawieniu 4-3-3.

Vatreni zmniejszają przewagę Hiszpanów w statystyce posiadania piłki. Widać, że mają ochotę na wygranie tego meczu i rywalizacji w grupie.

Hiszpania. Schodzi: Nolito. Wchodzi: Bruno Soriano.

Chorwaci nie zrezygnowali z ataku. Najpierw David de Gea interweniował "pajacykiem" na przedpolu, a następnie miał szczęście, że Marko Pjaca nie trafił przewrotką w światło bramki.

David de Gea wyszedł wysoko w powietrze i wypiąstkował dośrodkowanie Ivana Rakiticia z rzutu rożnego.

Pretensje Hiszpanów po golu na 1:1.

Ivan Perisić złapał za gardło Alvaro Moratę i zagotowali się obaj piłkarze. Bjorn Kuipers musiał trochę ostudzić temperaturę między nimi.

Silva, Alba i na koniec Morata strzelił z bliska obok bramki. Pozycja nie była wygodna nawet dla takiego superstrzelca jak Alvaro Morata.

Nolito ma problem ze znalezieniem sobie miejsca na boisku. Chyba widać u niego frustrację, ponieważ ostro zaatakował Darijo Srnę.

Andres Iniesta uspokaja grę Hiszpanów. Obrońcy trofeum chcą wrócić do tego co dobre było w ich grze na samym początku meczu.

Rozegranie na obrzeżach pola karnego Vatreni. Ponownie był tam Juanfran i huknął z dużą mocą. Szkoda z perspektywy Hiszpanów, że niecelnie.

Mecz prowadzi Bjorn Kuipers. Zdecydowanym gestem przyznał rzut wolny drużynie Ante Cacicia.

Piłka w grze!

Drużyny opuszczają powoli szatnię i za moment wznowią walkę o ostatnie punkty w fazie grupowej.

Obrazki z Bordeaux. Sergio Ramos dominował, ale nie upilnował Nikoli Kalinicia.

Gol do szatni i remis 1:1 w Bordeaux.

Gol! Strzelił Nikola Kalinić. Asystował mu Ivan Perisić.

Zabawił się Kalinić pod bramką Hiszpanii! Po dośrodkowaniu Ivana Perisicia wyprzedził wszystkich obrońców i dziobnął piłkę piętką do siatki. Tak La Furia Roja straciła pierwszego gola na Euro 2016.

Alvaro Morata wyskoczył w tempo do podania prostopadłego. Na szczęście dla Chorwacji czujny jest Danijel Subasić i sprzątnął futbolówkę sprzed nosa napastnika!

Powoli dobiega końca pierwsza połowa meczu. Dość wyrównana. Skuteczność jest po stronie Hiszpanów, którzy prowadzą 1:0.

Juanfran zdążył przetransportować się pod pole karne Chorwacji. Jego dośrodkowanie nie miało adresata.

Alvaro Morata jest współliderem w klasyfikacji strzelców.

Dużo jest Ivana Perisicia na boisku. Przed momentem doskonale znany pomocnik przeskoczył Juanfrana i główkował po dosrodkowaniu z prawego skrzydła. Pudło!

Obrońcy trofeum stracili piłkę na rzecz Ivana Perisicia. Pomocnik reprezentacji Chorwacji nie rozejrzał się w poszukiwaniu partnerów, a nastawił na akcję indywidualną. Kończący ją strzał był prosto w Hiszpana.

Futbolówka w środku pola. Krąży między piłkarzami z Hiszpanii, którzy dotychczas mają 60 procent posiadania piłki.

Alvaro Morata bohaterem początku spotkania. Tak zdobył gola.

Milan Badelj był przed polem karnym Hiszpanii i szczęśliwie pod jego nogi spadła zbyt krótko wybita piłka. Strzał z 18. metra nie był precyzyjny!

Juanfran wyjaśnił sytuację na 16. metrze przed bramką Davida de Gei. Cały czas obrońca Atletico Madryt jest w centrum wydarzeń.

Katastrofalna próba przyspieszenia ataku w wykonaniu Chorwatów. Cały wysiłek, jaki włożył Ivan Perisić w wyłuskanie piłki, poszedł na marne.

Żółtą kartkę otrzymał Marko Rog.

Hiszpania przyciąga na trybuny tłumy.

Ostatnie minuty ponownie ze wskazaniem na obrońcę trofeum. Nolito strzelił nieczysto po podaniu Cesca Fabregasa. Hiszpanie mieli jeszcze korner.

Sam poszkodowany postanowił strzelić z rzutu wolnego. Nie była to dobra próba. Piłka utonęła w gąszczu zawodników stojących w murze.

David Silva sfaulowany tuż przed linią pola karnego. Zdecydowana sygnalizacja sędziego, który przyznał Hiszpanom stały fragment. Niezła szansa na zdobycie gola!

Tak padła jedyna dotychczas bramka.

Alvaro Morata znalazł miejsce do strzału sprzed pola karnego. Płaskie uderzenie w zasięgu ramion Danijela Subasicia i Chorwat interweniował bez zarzutu.

Nieudana kombinacja Nolito z Alvaro Moratą. Po chwili Danijel Subasić przeciął podanie Davida Silvy w kierunku Cesca Fabregasa.

20. minuta meczu na zegarze i Hiszpania prowadzi po golu Alvaro Moraty. Kibice z Półwyspu Iberyjskiego nie mogą być jednak spokojni o wynik.

Kibice z Chorwacji i Hiszpanii w Bordeaux.

Technologia goal-line pokazała wyraźnie, że sędziowie słusznie nie uznali gola. Chorwaci nie protestują, a próbują stworzyć następne sytuacje podbramkowe.

David de Gea zachował się katastrofalnie na przedpolu i Hiszpania nieomal straciła pierwszego gola na Euro 2016. Ivan Rakitić zamierzał przelobować bramkarza. Pechowo trafił w poprzeczkę!

Po rzucie rożnym nie było zagrożenia dla Hiszpanów, ale dostali ostrzeżenie i utrzymują się w posiadaniu piłki na połowie Chorwacji.

Dla odmiany pokazał się Nikola Kalinić. Strzał napastnika reprezentacji Chorwacji był tak mocny, że David de Gea nie odważył się go łapać, a odbił na korner.

Alvaro Morata ma już w dorobku trzy gole zdobyte na Euro 2016. Ponownie podanie w jego kierunku, ale akurat tym razem zorientował się Tin Jedvaj.

Tak szybko La Furia Roja nie wyszła jeszcze na prowadzenie na Euro 2016. Teraz Chorwacja musi zaatakować, jeżeli chce wyjść z grupy z 1. miejsca.

Gol! Strzelił Alvaro Morata. Asystował mu Cesc Fabregas.

Świetne przyspieszenie mistrzów Europy i kompletnie rozmontowali obronę reprezentacji Chorwacji! W ostatniej fazie akcji Alvaro Morata wbił z bliska do bramki piłkę zagraną przez Cesca Fabregasa. Hiszpania wyszła na prowadzenie 1:0 już w 7. minucie!

Dla odmiany Danijel Subasić złapał dośrodkowanie z głębi pola. Piłkę w jego dłonie posłał aktywny od początku meczu Juanfran.

David de Gea wyszedł w powietrze i bez problemu złapał wysoko zawieszone dośrodkowanie. To było dla bramkarza reprezentacji Hiszpanii przywitanie z piłką.

Juanfran wybrał się na połowę reprezentacji Chorwacji, ale ta akcja nie miała właściwego tempa. Obrońca został zatrzymany przy linii bocznej boiska.

Pierwsze kontakty z piłką w środku pola. Chorwacja w niebieskich strojach, a Hiszpanie w białych koszulkach z żółto-bordowymi akcentami.

Początek rywalizacji Chorwatów z Hiszpanami!

Tak wyglądała prezentacja przed pierwszym gwizdkiem.

Hymny narodowe w Bordeaux. Lada moment rozpocznie się pojedynek o zwycięstwo w grupie D.

Kibice reprezentacji Chorwacji czekają na drugie zwycięstwo swoich pupili.

25 stopni celsjusza w Bordeaux. Drużyny koncentrują się jeszcze w szatni przed wyjściem na boisko.

Kto wygra mecz?

Luka Modrić dziś odpoczywa, a Andres Iniesta w podstawie.

Reprezentacja Hiszpanii to lider w grupie D. Na koncie ma komplet punktów za zwycięstwa z Czechami i Turcją. Szczególnie dobrze wyglądała na tle przeciwnika znad Bosforu. Mimo dobrych wyników i pewnego awansu Vicente del Bosque nie zdecydował się na rotację w składzie.

Ławka rezerwowych reprezentacji Hiszpanii: Iker Casillas, Sergio Rico - Cesar Azpilicueta, Marc Bartra, Koke, Lucas Vazquez, Pedro Rodriguez, Hector Bellerin, Thiago Alcantara, Mikel San Jose, Bruno Soriano, Aritz Aduriz.

Ławka rezerwowych reprezentacji Chorwacji: Ivan Vargić, Lovre Kalinić - Ivan Strinić, Mateo Kovacić, Andrej Kramarić, Luka Modrić, Gordon Schildenfeld, Marcelo Brozović, Mario Mandzukić, Ante Corić, Domagoj Vida, Duje Cop.

Sędzia: Bjoern Kuipers (Holandia).