Euro 2016: koniec niebywałej serii Hiszpanii

W meczu 3. kolejki Euro 2016 z Chorwacją dobiegła końca niebywała seria reprezentacji Hiszpanii bez straconego gola. Bramkarze La Furia Roja byli niepokonani przez 734 minuty! To rekord wszech czasów mistrzostw Europy.

Maciej Kmita
PAP/EPA / EPA/ARMANDO BABANI

Rekordowa passa Hiszpanii bez straconego gola ma swój początek w fazie grupowej Euro 2012. W 2. kolejce rozgrywanego w Polsce i na Ukrainie turnieju zespół Vicente del Bosque pokonał 4:0 Irlandię, a następnie pokonał Chorwację (1:0) i rozprawił się z Francją (2:0). W półfinale Hiszpanie okazali się lepsi od Portugalii (0:0, karne), a w finale rozbili 4:0 Italię.

W dwóch pierwszych meczach Euro 2016 obrońcy tytułu ograli Czechów (1:0) i Turków (3:0), a sposób na nich znaleźli dopiero w spotkaniu 3. kolejki Chorwaci. W 45. minucie wtorkowego meczu Davida de Geę pokonał Nikola Kalinić, zatrzymując na 734 minutach serię Hiszpanii bez straconego gola.