Spotkanie z Rosją sprawdzianem dla nowych zawodników. Marek Koźmiński wskazał gracza, który się wyróżnił

Mimo gry w eksperymentalnym składzie Polacy zremisowali we wtorek z Rosją (1:1). Trener Paulo Sousa wykorzystał spotkanie do sprawdzenia kilku rozwiązań. Marek Koźmiński wskazał, który z graczy najbardziej się wyróżniał.

Mateusz Kozanecki
Jakub Świerczok East News / ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER / Na zdjęciu: Jakub Świerczok
Spotkanie z Rosją było dla Paulo Sousy okazją do eksperymentów ze składem. Selekcjoner postawił na zmienników, których sprawdził w warunkach meczowych. Biało-Czerwonym udało się zremisować, a już w czwartej minucie gola strzelił Jakub Świerczok. To ten zawodnik zebrał najlepsze opinie.

- Myślę, że był to zawodnik, który zdecydowanie się wyróżnił, utrzymywał grę, zgrywał, nie tracił piłek, walczył, strzelił bramkę. Na pewno bardzo udane spotkanie - skomentował występ Świerczoka Marek Koźmiński, wiceprezes PZPN, w rozmowie z TVP.

Koźmiński przyznał, że to spotkanie miało być dla Polaków przetarciem przed najważniejszą imprezą tego sezonu. Uważa, że był to ciekawy mecz z dobrym wynikiem, który dał duży materiał do przemyśleń. Jego zdaniem nie najlepiej czuł się Kamil Piątkowski.

- Nie do końca dobrze czuł się na tej pozycji, szczególnie jeśli chodzi o fazę rozgrywania piłki. Myślę, że Puchacz budował swoją pozycję w miarę upływu minut. Druga połowa była dla niego zdecydowanie lepsza - ocenił Koźmiński.

Przed Euro 2020 kadra Paulo Sousy rozegra jeszcze jedno spotkanie - 8 czerwca, na stadionie w Poznaniu, Biało-Czerwoni zmierzą się z reprezentacją Islandii. Sześć dni później rozegrają pierwszy mecz na ME.

Arkadiusz Onyszko: Graliśmy dobrze przez pięć minut. To nie przystoi!
To o nim rapował Quebonafide. Teraz Świerczok zachwyca całą Polskę i walczy o życiową szansę

Czy Polacy pokonają w przyszły wtorek Islandię?