KokpitKibice
Zobacz drużynę

Papież przyjął wysłanników UEFA przed Euro. Wśród gości - Zbigniew Boniek

Papież Franciszek jest zagorzałym kibicem piłkarskim i pewnie nie odpuści także rozpoczynających się mistrzostw Europy z udziałem polskiej kadry.
Krzysztof Gieszczyk
Krzysztof Gieszczyk
Zbigniew Boniek PAP / Jakub Kaczmarczyk / Na zdjęciu: Zbigniew Boniek

Jak podał na swoim koncie na Twitterze Tomasz Włodarczyk z meczyki.pl, Zbigniew Boniek pojawił się na audiencji u papieża. Franciszek przyjął delegatów UEFA w Watykanie. Spotkanie odbyło się przed startem Euro 2021.

Papież Franciszek jest zagorzałym kibicem piłkarskim. Od wielu lat kibicuje Atletico San Lorenzo de Almagro z Buenos Aires. Od 13 lat jest członkiem honorowym klubu i - jak zapewniali działacze - cały czas regularnie opłaca składki członkowskie. W zeszłym roku papież został także "socios" Boca Juniors. W młodości grywał w piłkę i cały czas jest zakochany w tej dyscyplinie sportu.

Boniek w przeszłości był już obecny na papieskiej audiencji, m.in. u polskiego papieża, Jana Pawła II.

Delegacja UEFA wybrała się do Watykanu z okazji rozpoczynających się mistrzostw, którego pierwszy mecz odbędzie się w piątek, 12. czerwca. Polska wystąpi w jednej grupie ze Słowacją, Hiszpanią i Szwecją.

Reprezentacja Polski to ewenement. Tylko dwa takie przypadki na Euro 2020

Sebastian Mila: Ten piłkarz może być polskim odkryciem EURO. Ma to coś!

ZOBACZ WIDEO: Euro 2020. Obrona największym problemem reprezentacji Polski? "Nie wyglądamy jak monolit"Mecze EURO 2020 możesz oglądać online na platformie WP Pilot.

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (1)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×