Ależ to było piękne! UEFA przypomniała petardę Jakuba Błaszczykowskiego [WIDEO]

To było uderzenie, którym zachwycała się cała Polska. Dokładnie 9 lat temu Jakub Błaszczykowski zdobył kapitalną bramkę podczas Euro 2012. UEFA przypomniała ten piękny strzał.

Krzysztof Kaczmarczyk
Jakub Błaszczykowski Twitter / Na zdjęciu: Jakub Błaszczykowski
12 czerwca 2012 roku na stadionie PGE Narodowy w Warszawie Biało-Czerwoni rozgrywali swój drugi mecz podczas Euro 2012. Rywalem byli Rosjanie.

Po pierwszej połowie reprezentacja Polski przegrywała 0:1 i była w bardzo trudnej sytuacji w kontekście walki o awans z grupy (w pierwszym meczu Biało-Czerwoni zremisowali 1:1 z Grekami).

Z sytuacją pogodzić nie chciał się kapitan naszej kadry Jakub Błaszczykowski. W 57. minucie otrzymał doskonałe prostopadłe podanie na skrzydło. "Kuba" samym przyjęciem, schodząc do środka boiska, zgubił dwóch rywali i po chwili zdecydował się na uderzenie lewą nogą po długim rogu. Wiaczesław Małafiejew nie miał nic do powiedzenia.

Jak się później okazało, to kapitalne uderzenie zapewniło Biało-Czerwonym remis i kolejny punkt podczas mistrzostw Europy, które odbywały się w Polsce i na Ukrainie.

Niestety drużyna prowadzona wówczas przez Franciszka Smudę finalnie nie zdołała wywalczyć awansu do fazy pucharowej. W meczu "o wszystko" nasza reprezentacja przegrała we Wrocławiu z Czechami 0:1 i zajęła ostatnie miejsce w grupie.

OGLĄDAJ MECZE REPREZENTACJI W PILOCIE WP (link sponsorowany)