Bramkarz bohaterem Finów. Ostatni raz dokonał tego Przemysław Tytoń

Finlandia nieoczekiwanie pokonała Danię 1:0 w pierwszym meczu grupy B na Euro 2020. Bohaterami na boisku zostali Joel Pohjanpalo (strzelec bramki) i Lukas Hradecky, który obronił rzut karny.

PS
Na zdjęciu od lewej: Paulus Arajuuri i Lukas Hradecky PAP/EPA / Friedemann Vogel / Na zdjęciu od lewej: Paulus Arajuuri i Lukas Hradecky
Finlandia nieoczekiwanie pokonała Danię 1:0 w pierwszym meczu grupy B na Euro 2020. Choć wydarzenia na boisku nie były istotne w kontekście dramatu Christiana Eriksena, obie drużyny postanowiły wrócić na murawę i dokończyć rywalizację.

W 60. minucie Joel Pohjanpalo po strzale głową wyprowadził Finlandię na niespodziewane prowadzenie. Duńczycy rzucili się do ataku i odrabiania strat. Wielką szansę mieli w 74. minucie, kiedy to sędzia podyktował rzut karny.

Oko w oko z Lukasem Hradeckym stanął Pierre-Emile Hojbjerg, ale bardzo słabo wykonał "jedenastkę". Trzeba jednak oddać Hradeckymu, że wyczuł intencję strzelającego i to m.in. dzięki niemu Finowie otworzyli turniej od wygranej. Goalkeeper popisał się ponadto kilkoma istotnymi interwencjami, które uchroniły jego zespół przed utratą bramki.

Hradeckym, fiński piłkarz słowackiego pochodzenia, został pierwszym bramkarzem od czasu Przemysława Tytonia w 2012 roku, który w debiucie na Euro obronił rzut karny. W sumie dokonało tego tylko trzech bramkarzy: Hradeckym (2021), Tytoń (2012) i Trols Rasmussen (1988).