KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Zbigniew Boniek komentuje osłabienia wśród rywali. Radzi, aby być czujnym

Pozornie mogłoby się wydawać, że reprezentacja Polski ma wiele szczęścia, bowiem inni grupowi rywale mają dużo problemów kadrowych. Jednak Zbigniew Boniek w rozmowie z portalem Interia.pl przestrzega przed hurraoptymizmem.
Artur Babicz
Artur Babicz
Zbigniew Boniek WP SportoweFakty / Krzysztof Urban / Na zdjęciu: Zbigniew Boniek

Reprezentacja Polski już w poniedziałek, 14 czerwca, rozpocznie swoją przygodę na Euro 2020, które ze względów na pandemię COVID-19 zostało przeniesione na 2021 rok. Pierwszymi rywalami Polaków będą Słowacy.

Wydaję się, że nasi południowi sąsiedzi to najłatwiejszy rywal w grupie. W szczególności, iż ich kadra nie jest optymalna, bowiem brakuje kilku kontuzjowanych napastników czy doświadczonego lidera Marka Hamsika.

Zbigniew Boniek w rozmowie z portalem Interia.pl przestrzegł jednak, aby nie patrzeć na rywali z perspektywy ich braków kadrowych. Chociaż tych nie brakuje, bo o ile w kadrze Słowacji nie mówimy o braku wielkich nazwisk, to kilka takich nie ujrzymy w kadrze Hiszpanii czy Szwecji, czyli naszych kolejnych grupowych rywali.

Zdaniem prezesa PZPN-u brak jednej gwiazdy nie musi oznaczać osłabienia całej kadry. Wytłumaczył to na przykładzie reprezentacji Szwecji i kontuzji Zlatana Ibrahimovicia.

- Nie wiem, czy brak Ibrahimovicia to takie duże osłabienie w drużynie, w której jest jedenastu walczaków, biegaczy. Oni mają swoją żelazną taktykę. Oczywiście Ibrahimovic to typ piłkarza, który zawsze może zdobyć bramkę z niczego. Ale to nie jest zawodnik, co widziałem w Milanie, żeby cały czas biegać i wracać. On po prostu gra swoje, a ma tyle doświadczenia i umiejętności, że mógłby zrobić różnicę. Jednak, jak wspomniałem, jego brak może scementować zespół - mówił Boniek.

Należy również pamiętać, że osłabień nie brakuje w polskiej kadrze. W ostatniej chwili z powodu kontuzji wypadł Arkadiusz Milik. Natomiast kilka tygodni przed startem Euro 2020 poważnych urazów doznali m.in. Krzysztof Piątek czy Arkadiusz Reca.

Zobacz także: Kardiolog zabrał głos w sprawie Eriksena
Zobacz także: Kolejny piękny gest wobec Eriksena

ZOBACZ WIDEO: Lukas Podolski ocenił reprezentacje? Polski przed Euro 2020

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×