Pierwszy taki mecz w historii mistrzostw Europy. Popis Holendrów i Ukraińców

Holandia po pełnym dramaturgii meczu pokonała Ukrainę (3:2) na piłkarskich mistrzostwach Europy. Spotkanie na dobre zapisze się w historii Euro.

PS
piłkarze reprezentacji Holandii PAP/EPA / Dean Mouhtaropoulous / Na zdjęciu: piłkarze reprezentacji Holandii
Holendrzy od samego początku niedzielnego meczu z Ukrainą dwoili się i troili, aby otworzyć wynik, ale znakomicie w bramce spisywał się Heorhij Buszczan. Głównie dzięki niemu do przerwy w Amsterdamie był remis 0:0.

Po przerwie rozwiązał się worek z bramkami. Najpierw Holendrzy w sześć minut objęli dwubramkowe prowadzenie, by w zaledwie cztery minuty je stracić. Ostatecznie w 85. minucie bramkę na wagę trzech punktów dla Holandii zdobył Denzel Dumfries (WIĘCEJ).

Jak podał w mediach społecznościowych profil OptaJoe, to pierwszy mecz w historii mistrzostw Europy, w którym w pierwszej połowie nie było żadnych bramek, a w drugiej było ich aż pięć. Przypomnijmy, że piłkarskie mistrzostwa Europy rozgrywane są od 1960 roku.

Zdaniem kibiców i dziennikarzy był to - jak dotąd - najlepszy mecz na Euro 2020 (WIĘCEJ).

Po pierwszej kolejce rozgrywek grupy C, na czele znajduje się Austria, która w niedzielę pokonała Macedonię Północną (3:1). Drugą lokatę zajmuje Holandia, trzecią Ukraina, a czwartą wspomniana Macedonia. W drugiej kolejce Ukraina zmierzy się z Macedonią, a Holandia z Austrią.