Dwa rzuty karne, dwa obronione! Zobacz skrót meczu Ukraina - Macedonia Północna (WIDEO)

Ukraina pokonała Macedonią Północną 2:1 w drugiej kolejce fazy grupowej piłkarskich mistrzostw Europy. Sędzia podyktował w tym meczu dwa rzuty karne, oba zostały obronione. Zobacz te sytuacje.

PS
Dimitrievski broni rzut karny Twitter / TVP Sport / Dimitrievski broni rzut karny
Zarówno dla reprezentacji Ukrainy, jak i dla piłkarzy Macedonii Północnej czwartkowy mecz Euro 2020 był niezwykle ważny. Obie drużyny przegrały bowiem w pierwszej kolejce i notowały zerowy dorobek punktowy. Faworytami rywalizacji byli Ukraińcy, ale Macedończycy wysoko zawiesili im poprzeczkę.

Podopieczni Andrija Szewczenki w ciągu pięciu minut pierwszej połowy zadali dwa ciosy - w 29. minucie zespół wyprowadził na prowadzenie Andrij Jarmolenko, a w 34. wynik podwyższył Roman Jaremczuk.

W 57. minucie Macedonia Północna złapała kontakt z rywalami. Po faulu na Goranie Pandevie podyktowany został rzut karny, do którego podszedł Ezgjan Alioski. "Jedenastki" nie wykorzystał, ale Heorhij Buszczan odbił piłkę przed jego nogi i po dobitce Alioski dał bramkę Macedonii.

Ukraińcy mieli szansę, aby w 84. minucie spotkania postawić kropkę nad i, bo również sędzia podyktował rzut karny. Do piłki podszedł Rusłan Malinowski. Uderzył mocno, ale świetnie w bramce spisał się Stole Dimitrievski i wybronił ten strzał.

Ostatecznie Macedończycy nie zdołali wywalczyć choćby punktu w tym meczu, ale kibice mogą być zadowoleni z ich postawy. Ukraina przybliżyła się natomiast do awansu do 1/8 finału turnieju Euro 2020.