Euro 2020: bardzo dobre widowisko na Wembley, waleczna Szkocja zatrzymała Anglię

Szkocja pokazała jak powinno się walczyć na dużym turnieju z wyżej notowanym rywalem. W meczu 2. kolejki grupy D Euro 2020 Szkoci na Stadionie Wembley w Londynie zremisowali z Anglią 0:0.

Tomasz Rosiński
Kalvin Phillips (z lewej) i Callum McGregor (z prawej) PAP/EPA / Justin Tallis / Na zdjęciu: Kalvin Phillips (z lewej) i Callum McGregor (z prawej)
Starcie Anglików i Szkotów zapowiadało się ciekawie, ale to ci pierwsi przystępowali do spotkania w roli faworytów i w lepszych humorach, gdyż na inaugurację ME pokonali wicemistrzów świata, Chorwatów (1:0). Natomiast Szkocja w swojej pierwszej konfrontacji podczas mistrzostw Europy uległa Czechom 0:2.

Szkoccy piłkarze od samego początku rywalizacji walczyli bardzo ambitnie i grali agresywnie. Podopieczni Steve'a Clarke'a w 4. minucie mogli wyjść na prowadzenie, ale John Stones zablokował groźne uderzenie Che Adamsa.

Po chwili zakotłowało się pod bramką reprezentacji Szkocji, zaś w słupek z kilku metrów trafił Stones, który wcześniej uchronił swój zespół przed stratą gola.

Potyczka była toczona w dość szybkim tempie i żadna z ekip nie potrafiła wypracować sobie zdecydowanej przewagi, co mogło się podobać obserwatorom tej batalii. Ostatecznie pierwsza połowa zawodów zakończyła się bezbramkowym remisem.

Po zmianie stron obraz meczu nie uległ zmianie i trwała wymiana ciosów. To była piłkarska wojna, z której każdy z zespołów chciał wyjść zwycięską ręką.

W 63. minucie bliski strzelenia gola był Lyndon Dykes, jednak w ostatniej chwili został przyblokowany przez jednego z defensorów Synów Albionu.

W końcowej fazie spotkania Raheem Sterling po starciu z Andrew Robertsonem padł w polu karnym Szkotów, ale sędzia Antonio Mateu Lahoz nie podyktował "jedenastki".

Starcie na Wembley zakończyło się podziałem punktów, a to zapowiada emocje w ostatniej serii gier w grupie D, w której Anglia zagra z Czechami, zaś Szkocja zmierzy się z Chorwacją.