Euro 2020. UEFA podjęła decyzje ws. Ronaldo i Pogby. Wiadomo, czy zostaną ukarani

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / UEFA  / Na zdjęciu: Cristiano Ronaldo
PAP/EPA / UEFA / Na zdjęciu: Cristiano Ronaldo
zdjęcie autora artykułu

UEFA zareagowała na zachowanie Cristiano Ronaldo i Paula Pogby, którzy usunęli produkty sponsorów podczas konferencji prasowych. Wiadomo już, czy na zawodników zostaną nałożone kary.

Te obrazki obiegły cały świat. Cristiano Ronaldo pojawił się na konferencji prasowej, odstawił butelki Coca-Coli, po czym dodał "pijcie wodę". Ten gest kosztował krocie - Coca-Cola straciła na giełdzie aż cztery miliardy dolarów.

Podobnie postąpił Paul Pogba. Reprezentant Francji odstawił jednak butelkę piwa bezalkoholowego - innego ze sponsorów przełożonego z 2020 na 2021 rok Euro.

Sprawie przyjrzała się UEFA. Zawodnikom przekazano, że naruszyli zasady oraz że zespoły mają zobowiązania wobec sponsorów turnieju.

ZOBACZ WIDEO: Kibice wściekli na piłkarzy po meczu ze Słowacją. "Nie przyszli nam podziękować za doping. Uciekli do szatni"

"UEFA przypomniała uczestniczącym drużynom, że sponsorzy są integralną częścią turnieju i zapewniają rozwój piłki nożnej w całej Europie" - przekazała UEFA w oświadczeniu.

Dyrektor turnieju, Martin Kallen, powiedział w rozmowie z Agencją Reutersa, że głównym problemem była akcja Ronaldo. UEFA rozumie graczy, którzy postąpiliby tak z powodów religijnych. Poinformował także, czy Ronaldo i Pogba zostaną ukarani.

- Nigdy nie karzemy zawodników bezpośrednio jako UEFA. Robimy to zawsze za pośrednictwem federacji narodowej - przekazał.

Ronaldo i Pogba uniknęli kar, ale jeżeli sytuacja będzie się powtarzać, UEFA może nie być już tak łagodna.

Czytaj także:Zbigniew Boniek: Gdybyśmy mieli więcej Sousów, nasza piłka by wyglądała lepiejOficjalnie: Wisła Kraków pozyskała potężnego sponsora

Źródło artykułu: