Euro 2020. Robert Lewandowski miał świetną sytuację. Jak on tego nie trafił! (wideo)

Robert Lewandowski był o włos od zdobycia bramki, która dałaby nam wyrównanie na 1:1 w starciu z Hiszpanią. Kapitan kadry miał znakomitą sytuację, ale jej nie wykorzystał.

Dominika Pawlik
niewykorzystana szansa Roberta Lewandowskiego Twitter / TVP Sport / Na zdjęciu: niewykorzystana szansa Roberta Lewandowskiego
Do sytuacji doszło w 43. minucie meczu w Sewilli. Karol Świderski zdecydował się na strzał zza pola karnego. Trafił w słupek. Do dobitki ruszył Robert Lewandowski i miał świetną okazję. Jednak trafił prosto w bramkarza.

Jedyna bramka w pierwszej połowie padła w 25. minucie. Do Alvaro Moraty płasko dośrodkował Gerard Moreno. A ten zamienił to podanie na bramkę. Początkowo sędzia odgwizdał spalony. Interwencja VAR zmieniła jednak decyzję. Morata idealnie się wstrzelił w linię spalonego. Nie było tu błędu.

Reprezentacja Polski po porażce ze Słowacją jest w kiepskiej sytuacji. Musi urwać Hiszpanii przynajmniej punkt, żeby móc dalej myśleć o awansie do 1/8 finału.

W środę o godz. 18:00 Biało-Czerwoni rozegrają ostatni mecz grupowy. Ich rywalami będą Szwedzi, którzy pokonali w piątek Słowaków 1:0.

Kontrowersja już na początku meczu Polaków. Daniele Orsato popełnił błąd? (wideo)