Robert Lewandowski zrehabilitował się! Kapitan dał nadzieję Polakom (wideo)

Polscy zawodnicy byli wyjątkowo zmotywowani w drugiej połowie starcia z Hiszpanią. W 54. minucie Robert Lewandowski doprowadził do remisu i dał radość kibicom.

Rafał Szymański
Robert Lewandowski strzela bramkę na 1:1 w meczu z Hiszpanią Twitter / TVP Sport / Robert Lewandowski strzela bramkę na 1:1 w meczu z Hiszpanią
Podopieczni Paulo Sousy spisywali się nadspodziewanie dobrze po pierwszym gwizdku. Niestety, to Hiszpanie wyszli na prowadzenie w 25. minucie spotkania. Pierwszego gola strzelił Alvaro Morata, asystę przy tym trafieniu zaliczył Gerard Moreno.

Jeszcze przed zmianą stron Polacy ruszyli do ofensywy. Karol Świderski podjął próbę z dystansu, ale piłka zatrzymała się na słupku. Przed szansą stanął Robert Lewandowski, który uderzył prosto w Unaia Simona.

Wynik 1:0 utrzymywał się do 54. minuty. Kamil Jóźwiak wypatrzył w polu karnym Lewandowskiego i dośrodkował z prawej strony. 32-letni napastnik skierował piłkę do szatni. Tym razem bramkarz rywali nie miał żadnych szans na skuteczną interwencję. Kapitan Biało-Czerwonych zrehabilitował się po sytuacji z pierwszej odsłony. Lewandowski po raz pierwszy trafił do siatki na Euro 2020.

Trzy minuty później zespół "La Roja" miał doskonałą okazję do zdobycia drugiej bramki. Sędzia Daniele Orsato podyktował rzut karny, a do piłki podszedł Gerard Moreno. Snajper trafił w słupek, Wojciech Szczęsny miał dużo szczęścia.