Euro 2020. Gary Lineker rozpływa się nad Robertem Lewandowskim. "Wspaniała siła"

Robert Lewandowski zdobył pierwszą bramkę w meczu z Hiszpanią, dającą wyrównanie (na 1:1) reprezentacji Polski. Było to bardzo ładne trafienie, więc nie dziwią pochwały w kierunku naszego piłkarza.

Dominika Pawlik
Danielle Lineker, Gary Lineker Newspix / WENN / Danielle Lineker, Gary Lineker
Robert Lewandowski już w pierwszej połowie miał okazję do zdobycia bramki. W 43. minucie Karol Świderski zdecydował się na strzał zza pola karnego. Trafił w słupek. Do dobitki ruszył napastnik Bayernu Monachium i miał świetną okazję. Jednak trafił prosto w bramkarza.

Okazję do zrehabilitowania się miał już po przerwie. W 54. minucie w stronę Lewandowskiego dośrodkował Kamil Jóźwiak. A kapitan reprezentacji Polski pewnym strzałem głową doprowadził do wyrównania. To była bardzo efektowna bramka.

"Cudowna siła i blask w powietrzu, znakomity Lewandowski" - napisał Gary Lineker, legendarny angielski napastnik.

Przy okazji tego trafienia Robert Lewandowski przeszedł do historii. Jest pierwszym polskim piłkarzem, który zdobył bramkę w trzech różnych edycjach mistrzostw Europy. Napastnik strzelał gole w 2012 i 2016 roku oraz w edycji Euro 2020, rozgrywanej w 2021 roku.

Kontrowersja już na początku meczu Polaków. Daniele Orsato popełnił błąd? (wideo)

OGLĄDAJ MECZE REPREZENTACJI W PILOCIE WP (link sponsorowany)