Centymetrowy spalony, gol samobójczy i bestia Lukaku. Zobacz skrót meczu Finlandia - Belgia (WIDEO)

Belgia w ostatnim meczu fazy grupowej nie musiała się martwić o awans do 1/8 finału. "Czerwone Diabły" jednak pewnie pokonały Finlandię, a kibice nie narzekali na nudę.

Robert Czykiel
gol samobójczy Lukasa Hradecky'ego YouTube / Na zdjęciu: gol samobójczy Lukasa Hradecky'ego
Reprezentacja Belgii spokojnie czeka na rywala, z którym zmierzy się w 1/8 finału Euro 2020. Podopieczni Roberto Martineza w poniedziałek przypieczętowali pierwsze miejsce w grupie, pokonując Finlandię 2:0.

W pierwszej połowie działo się niewiele, ale to Belgowie dyktowali warunki i stworzyli sobie kilka sytuacji. Znacznie ciekawiej było po przerwie. Pierwszy gol padł w 65. minucie, ale sędzia go nie uznał. Po analizie VAR okazało się, że Romelu Lukaku był na centymetrowym spalonym.

Dziewięć minut później już nie było wątpliwości. Thomas Vermaelen uderzył głową, piłka odbiła się od słupka, potem od ręki bramkarza i wpadła do siatki. Tym samym Lukas Hradecky dołączył do Wojciecha Szczęsnego z golem samobójczym.

Wynik ustalił Lukaku, który w polu karnym obrócił się z rywalem na plecach i mocnym strzałem zdobył trzeciego gola w turnieju. Finowie przegrali w pełni zasłużenie, ale dzięki trzeciemu miejscu w grupie jeszcze mają szanse na awans do 1/8 finału.