Euro 2020. Rollercoaster w Monachium. Ten gol uratował Niemców [WIDEO]

Niesamowitą dramaturgię miał środowy pojedynek Niemcy - Węgry (2:2). Zachodni sąsiedzi Polski mogli nawet odpaść z Euro 2020, ale ostatecznie zapewnili sobie awans. Kluczowy okazał się gol Leona Goretzki, który padł w 84. minucie.

Mateusz Domański
Bramka Leona Goretzki Twitter / TVP Sport / Bramka Leona Goretzki
Ogromnych emocji dostarczyło środowe starcie na Allianz Arenie w Monachium. Choć faworytem meczu byli Niemcy, to Węgrzy nawet przez moment nie zamierzali odpuszczać.

W 11. minucie wynik spotkania otworzył Adam Szalai (zobacz tutaj >>>). Przed przerwą kolejnych goli nie odnotowaliśmy. Węgrzy kończyli zatem pierwszą połowę z jednobramkowym prowadzeniem.

Około 20 minut po rozpoczęciu drugiej połowy doszło do prawdziwego szaleństwa! W niespełna dwie minuty padły aż dwa gole. Najpierw wyrównał Kai Havertz, a krótko później ponowne prowadzenie dał Węgrom Andras Schafer.

Rezultat 1:2 sprawiał, że Niemcy mieli nóż na gardle. Gdyby ten wynik utrzymał się do końca spotkania, to zespół prowadzony przez Joachima Loewa zakończyłby udział w Euro 2020.

Niemieccy piłkarze jednak nie odpuścili. W 84. minucie bramkę na 2:2, a zarazem na wagę awansu do fazy pucharowej, zdobył Leon Goretzka. W ten sposób uratował swoją reprezentację. Węgrzy pokazali charakter, ale mimo to musieli się pożegnać z turniejem.