Euro 2020. Ogromna dramaturgia w Monachium. Zobacz skrót meczu Niemcy - Węgry

Węgrzy dwukrotnie wychodzili na prowadzenie w meczu z Niemcami, aby ostatecznie zremisować w Monachium (2:2). Spotkanie obfitowało w emocje i trzymało w napięciu do samego końca.

Mateusz Kozanecki
Radość Niemców po bramce Getty Images / Harry Langer/DeFodi Images / Radość Niemców po bramce
Reprezentacja Węgier w wielkim stylu pożegnała się z Euro 2020. Najpierw podopieczni Marco Rossiego zremisowali z Francją, a w środę jak równy z równym walczyli z Niemcami.

Już w 11. minucie wynik otworzył Adam Szalai i zawodnicy Joachima Loewa musieli gonić wynik. Historia powtórzyła się w drugiej połowie, kiedy na 2:1 strzelił Andras Schafer.

W tym momencie Niemcy byli poza turniejem. Sytuację uratował Leon Goretzka, który w 84. minucie doprowadził do remisu. W końcówce Niemcy mogli jeszcze zwyciężyć, ale fatalnie zagrał Leroy Sane.

Spotkanie na Allianz Arenie w Monachium zakończyło się remisem 2:2. Niemcy grają dalej, natomiast reprezentacja Węgier pożegnała się z turniejem, ale w sposób, jaki zostanie zapamiętany na długo.