Obraźliwy transparent za bramką Neuera. UEFA wszczyna kolejne śledztwo przeciwko Węgrom

Getty Images / Markus Gilliar / Na zdjęciu: węgierscy fani na stadionie w Monachium
Getty Images / Markus Gilliar / Na zdjęciu: węgierscy fani na stadionie w Monachium

Węgierscy kibice pokazali homofobiczny plakat podczas meczu z Niemcami. "LGBT? Nie, dziękuję" - taki napis znalazł się na banerze. UEFA już zareagowała.

Reprezentacja Węgier w dramatycznych okolicznościach odpadła z Euro 2020 (turniej odbywa się w 2021 r.), remisując 2:2 w ostatnim meczu grupowym z Niemcami. W Monachium, gdzie odbyło się to spotkanie, niestety nie popisali się węgierscy sympatycy futbolu.

"Zgodnie z Art. 31(4) Przepisów Dyscyplinarnych UEFA, Inspektor Etyki i Dyscypliny UEFA został wyznaczony do przeprowadzenia dochodzenia dyscyplinarnego w sprawie potencjalnych incydentów dyskryminacyjnych, do których mogło dojść na stadionie w Monachium w trakcie meczu Euro 2020 pomiędzy drużynami Niemiec i Węgier" - podała w komunikacie do mediów UEFA.

Według ustaleń angielskich i niemieckich dziennikarzy, chodzi o transparent, który Węgrzy wywiesili za bramką Manuela Neuera.

ZOBACZ WIDEO: Zaskakujący komentarz szwedzkiego kibica. Wolał zremisować niż wygrać z Polską

"LMBT? Nie, dziękuję" było napisane na plakacie (skrót LMBT oznacza społeczność LGBT na Węgrzech - przyp. red.). Dodatkowo pokazano tam piktogram dwóch postaci podczas stosunku płciowego. Fani z Węgier podczas meczu mieli też skandować hasło: "Niemcy, Niemcy, homoseksualiści!" - czytamy w portalu sportschau.de.

UEFA prawdopodobnie pod lupę weźmie też incydent, w którym jeden z kibiców wbiegł na murawę z tęczową flagą podczas odgrywania węgierskiego hymnu (więcej TUTAJ), ale to już raczej nie problem Węgrów.

Przypomnijmy, że to już trzecie śledztwo UEFA przeciwko węgierskiej federacji na Euro 2020. Dochodzenia wszczęto także po obu meczach w Budapeszcie (z Portugalią i Francją), podczas których miało dochodzić do incydentów homofobicznych i rasistowskich (więcej TUTAJ i TUTAJ).

Zobacz:
61 tysięcy kibiców w Budapeszcie, wszyscy z żółtymi opaskami. Co one oznaczają?

Źródło artykułu: