Gareth Bale rozjuszony po klęsce. Nagle odbiegł od mikrofonu

Reprezentacja Walii odpadła z Euro 2020 w złym stylu. W przegranym 0:4 meczu z Danią zawiedli jej liderzy, a wśród nich Gareth Bale. Doświadczonego gracza rozjuszyła również sytuacja po ostatnim gwizdku.

Gareth Bale PAP/EPA / Peter Dejong / Na zdjęciu: Gareth Bale
Krótko po ostatnim gwizdku Gareth Bale nie uciekł od obowiązków medialnych i stanął do wywiadu z reporterem stacji BBC Sport. Rozmowa została przerwana przez 31-letniego reprezentanta Walii, kiedy przestała dotyczyć meczu, turnieju, a jego prywatnej przyszłości. Bale zdecydował się nagle odejść od mikrofonu.

Garethowi Bale'owi nie spodobało się pytanie o przynależność klubową w następnym sezonie. Walijczyka łączy obowiązujący jeszcze przez rok kontrakt z Realem Madryt, ale poprzednie rozgrywki spędził w Anglii na zasadzie wypożyczenia do Tottenhamu Hotspur.

Samopoczucie nie mogło dopisywać reprezentantom Walii. W mistrzostwach Europy w 2016 roku awansowali do półfinału, a w 2021 roku odpadli w meczu o wejście do najlepszej ósemki. Na dodatek zaprezentowali się poniżej oczekiwań, grali po prostu źle i zostali zdemolowani przez Danię 0:4.

- Gra nie ułożyła się zgodnie z naszymi założeniami. Zaczęliśmy bardzo dobrze, ale później obraz zmienił się. Popełniliśmy błąd w drugiej połowie, co zabiło w nas energię. Czujemy rozczarowanie, reszta zespołu jest zła i sfrustrowana. To zrozumiałe - powiedział Gareth Bale zanim przerwał wywiad. Grafika za SofaScore.com:

Czy Gareth Bale zawiódł w turnieju Euro 2020?