Włosi ustanowili rekord świata i zakończyli wielką serię

W dogrywce meczu 1/8 finału Euro 2020 Włosi pokonali Austrię, ale stracili pierwszą bramkę od bardzo dawna. Zakończona seria bez straty gola zapisze się w historii.

PS
piłkarze reprezentacji Włoch PAP/EPA / Justin Tallis / Na zdjęciu: piłkarze reprezentacji Włoch
Włosi niemiłosiernie męczyli się z Austriakami w 1/8 finału mistrzostw Europy. Do rozstrzygnięcia rywalizacji potrzebna była dogrywka. Dopiero w niej podopieczni Roberto Manciniego zdołali wrzucić wyższy bieg i w ciągu kilku minut strzelili dwie bramki. Austriacy nie złożyli broni i w drugiej połowie strzelili kontaktową bramkę. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 2:1.

Warto odnotować, że Włosi stracili pierwszą bramkę od... października 2020 roku. Przez 1168 minut żaden zespół nie zdołał pokonać włoskiego golkipera, w dogrywce zrobił to dopiero Sasa Kalajdzic.

Włosi pobili też rekord świata z lat 1972-74, kiedy to Dino Zoff był niepokonany przez 1142 minuty.

Dla Włochów sobotni mecz jest 31. z rzędu bez porażki. Kadra Manciniego również pobiła rekord pod tym względem, ponieważ do tej pory najdłuższa seria wynosiła 30 spotkań i należała do zespołu Vittorio Pozzo.

Włosi potrzebowali dogrywki, wielka Austria. "Takie serce do walki, że szok!"