Piotr Nowak wskazuje przyczyny porażki Holendrów. "Nie mieli pomysłu"

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / Laszlo Balogh  / Na zdjęciu: Patrik Schick i Stefan de Vrij
PAP/EPA / Laszlo Balogh / Na zdjęciu: Patrik Schick i Stefan de Vrij

Odpadnięcie z Euro 2020 Holendrów było dla ich kibiców katastrofą, a sam rezultat sporym zaskoczeniem. Czesi znaleźli sposób na reprezentację Holandii i to oni zameldowali się w ćwierćfinale.

Porażka Holendrów w meczu 1/8 finału Euro 2020 z reprezentacją Czech była dla wielu wielkim zaskoczeniem. Reprezentacja Holandii podczas całego spotkania nie oddała ani jednego celnego strzału na bramkę.

Sytuację reprezentacji Holandii utrudniło pokazanie czerwonej kartki Matthijsowi de Ligtowi w 55. minucie. Po niej wszystko się posypało w holenderskich szeregach. Czesi zdobyli dwie bramki, po których podopieczni Franka de Boera nie potrafili się podnieść.

- Holendrzy mieli kilka niedokładnych podań, z których mogły być dogodne sytuacje do strzelenia bramki. Tak naprawdę Czesi wybili pomysł reprezentacji Holandii poprzez swoje ustawienie i ruch bez piłki - powiedział Piotr Nowak na antenie "Kanału Sportowego".

Były reprezentant Polski zwrócił także uwagę w dalszej części programu na świetną postawę Czechów po osłabieniu rywali, wywołanym wspomnianą czerwoną kartką. Nie ustawali oni w ciągłych próbach szybkiego wyjścia na prowadzenie.

Pierwszą bramkę dla reprezentacji Czech w tym spotkaniu zdobył Tomas Holes w 68. minucie. Wynik zamknął z kolei niezawodny Patrik Schick, który przegonił w klasyfikacji strzelców już m.in. Roberta Lewandowskiego i Romelu Lukaku.

Na Czechów czeka już reprezentacja Danii, z którą zmierzą się w ćwierćfinale. Pierwszy gwizdek w tym spotkaniu 3 lipca o godzinie 18:00.

Tomasowi Pekhartowi brakuje słów. "To niesamowite"

Kibice oburzeni tym, co Cristiano Ronaldo zrobił po meczu. Czy to przystoi kapitanowi?