Hiszpańscy obrońcy jak dzieci we mgle. Gary Lineker zachwyca się strzelcem [WIDEO]

W ćwierćfinale Euro 2020 Szwajcarzy stoczyli równy bój z Hiszpanią. Rozstrzygnięcie przyniosły dopiero rzuty karne. Jedynego gola Helweci strzelili po koszmarnym błędzie defensywy rywali. Gary Lineker oszalał na punkcie strzelca - Xerdana Shaqiriego.

Łukasz Witczyk
gol Shaqiriego w meczu z Hiszpanią Twitter / TVP Sport / Na zdjęciu: gol Shaqiriego w meczu z Hiszpanią
Hiszpanie od 8. minuty prowadzili po tym, jak po strzale Jordiego Alby piłka odbiła się od Denisa Zakarii i trafiła do bramki. To zagranie kompletnie zaskoczyło bramkarza Yanna Sommera. Szwajcarzy już od początku spotkania byli zmuszeni do odrabiania strat.

To udało im się w 68. minucie. Ogromna w tym zasługa Xherdana Shaqiriego i hiszpańskiej defensywy. Podopieczni Luisa Enrique w tej akcji zachowali się fatalnie. Reprezentant Szwajcarii mijał ich niczym slalomowe tyczki. Nie miał problemów z pokonaniem bramkarza i było 1:1.

Strzelcem gola zachwycony był Gary Lineker. Na Twitterze napisał "Shaqiridiculous!", co można przetłumaczyć jako śmieszny/zabawny Shaqiri.

Remisowy rezultat utrzymał się już do końca regulaminowego czasu gry. Rozstrzygnięcia nie przyniosła też dogrywka i konieczne do wyłonienia półfinalisty były rzuty karne. W nich piłkarze pudłowali na potęgę. Ostatecznie awansowali Hiszpanie.