Euro 2020. Niesamowita asysta Joakima Maehle. Tak Duńczycy strzelili drugą bramkę (WIDEO)

Pod koniec pierwszej połowy meczu z Czechami Duńczycy zdołali podwyższyć wynik na 2:0. Kapitalną asystą popisał się Joakim Maehle. Jego podanie wykorzystał Kasper Dolberg.

Mateusz Kozanecki
Bramka Duńczyków na 2:0 Twitter / TVP Sport / Bramka Duńczyków na 2:0
Spotkanie rozpoczęło się dla Duńczyków idealnie. Już w piątej minucie Jens Stryger Larsen dośrodkował z rzutu rożnego, a precyzyjny strzał głową z około dziesięciu metrów oddał Thomas Delaney.

Duńczycy prezentowali się lepiej od swoich rywali i dążyli do zdobycia kolejnej bramki. Ich praca została w końcu wynagrodzona pod koniec pierwszej części gry.

Joakim Maehle dostał długie podanie na dobieg, a następnie bez zastanowienia zagrał w pole karne. Tam pojawił się Kasper Dolberg.

"Wrzutka palce lizać. Można pokazywać, jak z lewej strony, prawą nogą, wewnętrznym podbiciem dośrodkować w pole karne" - mówił komentujący to spotkanie w TVP Andrzej Juskowiak.

Dodajmy, że na początku drugiej części gry do ataku ruszyli Czesi. Efektem było strzelenie kontaktowej bramki przez Patrika Schicka w 49. minucie.