Obrazki w meczu jak z wojny. Dwóch Czechów mocno ucierpiało

Czesi stoczyli emocjonujący bój z Duńczykami o awans do półfinału Euro 2020. Ostatecznie to podopieczni Kaspera Hjulmanda grają dalej. Nasi południowi sąsiedzi zostawili na boisku sporo serca.

Mateusz Kozanecki
Tomas Soucek Getty Images / Naomi Baker/Getty Images / Na zdjęciu: Tomas Soucek
Spotkanie rozpoczęło się fantastycznie dla Duńczyków. Już w piątej minucie bramkę strzelił Thomas Delaney, a pod koniec pierwszej połowy podwyższył Kasper Dolberg po kapitalnej asyście w wykonaniu Joakima Maehle. Po zmianie stron Czesi próbowali odrobić straty. W 49. minucie strzelił Patrik Schick i to było na tyle.

Mimo to pochwalić należy Czechów za to, że na boisku pozostawili swoje serca. Potwierdzeniem tego są zdjęcia, jakie obiegły świat. To były sceny niczym z wojny.

Tomas Soucek przez sporą część spotkania musiał grać z bandażem na głowie. Zderzył się z jednym z rywali i dość mocno ucierpiał w tym starciu. Był jednak w stanie kontynuować swój udział w meczu.

W 63. minucie ucierpiał Ondrej Celustka. Zawodnik potrzebował pomocy służb medycznych. On nie miał tyle szczęścia co swój reprezentacyjny kolega i musiał opuścić boisko. Nie był w stanie dokonać tego samodzielnie, pomogli mu partnerzy z zespołu. Zastąpił go Jakub Brabec.

Do półfinału ostatecznie weszli Duńczycy. Swój mecz rozegrają w środę, 7 lipca o godz. 21:00 na Wembley w Londynie. Ich rywalem będzie zwycięzca meczu Ukraina - Anglia.

Niesamowita asysta Joakima Maehle. Tak Duńczycy strzelili drugą bramkę (WIDEO)