Za takimi obrazkami tęskniliśmy. Kibice z Włoch oszaleli po golu (WIDEO)

60 tysięcy kibiców mogło oglądać na Wembley półfinałowy mecz pomiędzy Włochami i Hiszpanią. Gdy Italia strzeliła gola na 1:0, fani z tego kraju oszaleli ze szczęścia. Za taką atmosferą na stadionach tęskniliśmy.

Łukasz Witczyk
fani reprezentacji Włoch PAP/EPA / Carl Recine / POOL / Na zdjęciu: fani reprezentacji Włoch
Ze względu na pandemię koronawirusa piłkarskie stadiony były zamknięte dla kibiców na wiele miesięcy, a Euro 2020 przesunięto na 2021 rok. Oglądając mecze w telewizji, przyzwyczailiśmy się już do podkładanych z taśmy odgłosów z trybun. Na mistrzostwach Europy jest jednak inaczej.

Podczas decydujących spotkań na Wembley w Londynie obecnych może być nawet 60 tysięcy widzów. To powolny powrót do normalności sprzed pandemii koronawirusa. Znów da się poczuć atmosferę z trybun.

Pokazali to też fani z Włoch, którzy na Wembley zasiedli za jedną z bramek. Gdy w 60. minucie Federico Chiesa strzelił gola na 1:0, włoscy kibice oszaleli ze szczęścia. Radość trwała kilkadziesiąt sekund, a nagranie zamieścił w sieci dziennikarz Antonello Guerrera.

Podobnie było zresztą w 80. minucie, kiedy to do bramki rywali trafił Alvaro Morata i było 1:1.

Przypomnijmy, że jednym z wymogów UEFA przy organizacji Euro 2020 było to, by kibice mogli zasiadać na trybunach podczas meczów. Przykładowo stadion w Budapeszcie wypełniał się po brzegi kibicami. Na innych stadionach obowiązywało ograniczenie pojemności trybun.